אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיערו של שחקן פוטבול בוטח בסך מיליון דולר צילום: אי פי אי

שיערו של שחקן פוטבול בוטח בסך מיליון דולר

שיערו המפורסם של טרוי פולמאלו מצטרף לרשימה ארוכה של איברים שבוטחו במאות אלפי דולרים

05.09.2010, 15:36 | סוכנויות הידיעות

טרוי פולמאלו מקבוצת פיטסבורג סטילרס של ליגת הפוטבול של צפון אמריקה (NFL) ידוע הן בשל מכותיו החזקות במגרש והן בשל תלתליו השחורים הארוכים. עבודתו הנוספת כפרזנטור של השמפו נגד קשקשים "הד אנד שולדרס" גרמה לחברה לרכוש ביטוח בגובה מיליון דולר להגנה על שיערו המפורסם.

פוליסות להגנה על חלקי גוף ספציפיים אינן חריגות במיוחד, אולם ייתכן כי מדובר בפוליסה הראשונה שמתמקדת בשיער, אומר החתם של לוידס ג'ונת'ן תומאס, שהרכיב את הפוליסה. תומאס הוא חתם בווטקינס סינדיקט, שמנוהלת על ידי Munich Re Underwriting Ltd.

הפוליסה כוללת פרימיום של למעלה מ-1% על הכיסוי, ומשתתפת בו חברה אחת בלבד. "לטרוי יש אינטרס ביטוח ברור ומזוהה בשיער שלו בשל תזרימי ההכנסה הנובעים ממנו", מסביר תומאס.

הפוליסה תשלם סכום כולל של מיליון דולר במידה ופולמאלו יעבור תאונה שתעלה לו הפסד קבוע של 60% מהשיער שלו במהלך משחק פוטבול. הפוליסה כוללת את "החריגות המקובלות" מפרט תומאס, כגון איבוד השיער כתוצאה מהתקפות טרור גרעיניות, ביולוגיות וכימיות ותאונת אופנוע.

טרוי פולמאלו. "לטרוי יש אינטרס ביטוח ברור ומזוהה בשיער שלו בשל תזרימי ההכנסה הנובעים ממנו",, צילום: אי פי אי טרוי פולמאלו. "לטרוי יש אינטרס ביטוח ברור ומזוהה בשיער שלו בשל תזרימי ההכנסה הנובעים ממנו", | צילום: אי פי אי טרוי פולמאלו. "לטרוי יש אינטרס ביטוח ברור ומזוהה בשיער שלו בשל תזרימי ההכנסה הנובעים ממנו",, צילום: אי פי אי

בנוסף, "טרוי אינו מורשה לקחת חלק בלהטוטי אש", וכן החריגות כוללות פגיעה בזדון מחוץ למגרש.

"אם הוא ייקלע לתחרות משיכת שיער במועדון לילה, אני לא מתכוון לכסות את זה", אומר תומאס. זו תופעה שכיחה למדי שנותני חסויות גדולים פונים לכיסוי מסוג זה כדי להגן על קמפיין פרסום בשווי מאות מיליוני דולרים, מסבירה לורי שאו, מנהלת ב-AON. 

"אנחנו הולכים ומגלים שהלקוחות שלנו מודעים הרבה יותר לכמות הכסף שמשקיעים בצד השיווקי והפרסומי שלהם, והם מחפשים דרכים להגן על ההשקעה שלהם", אומרת שאו. "בכל פעם שמשתמשים בדובר המזוהה עם המותג, זה די שכיח שהתאגידים יממנו ביטוח חיים, נכות, פגיעה או חלקי גוף ספציפיים".

ביטוח לאברי גוף ספציפיים אינו תופעה חדשה. לפני כ-12 שנים, נזכר תומאס בפוליסה שחיבר לכיסוי הקרסול של חובט הבייסבול מארק מגוויר. הפוליסה הזו כללה דרישות כמו חבישת הקרסול שספג פגיעה, לבישת אורתוטיקה, ואפילו לקיחת סוג מסוים של סטרואיד – שהיה מותר בזמנו – על מנת להחלים מהפציעה. הפוליסה הזו "ככל הנראה לא תשוחזר", טוען תומאס.

סוגים אחרים של פוליסות לכיסוי חלקי גוף ספציפיים כוללים פוליסה בגובה 7.8 מיליון דולר להגן על האף של מומחה היינות ההולנדי איליה גורט. האגודלים של פרננדו אלונסו, כוכב הפורמולה 1, בוטחו ב-10 מיליון יורו.

פוליסות פחות ידועות כוללות כיסוי לדוגמני ידיים וכפות רגליים. "כל אחת מהפוליסות הללו אינה שגרתית, אך יש בהן קווי דמיון", אומר תומאס. החשיפה התקשורתית לפוליסה כל כך יוצאת דופן היא סיבה נוספת לרכוש את הכיסוי, מסכם תומאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות