אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היטל הבצורת חוזר - גם אם יקראו לו אחרת צילום: cc-by אנדרו קרייקר

היטל הבצורת חוזר - גם אם יקראו לו אחרת

רשות המים מתכוננת לחורף שחון במיוחד: מחזירה בינואר הקרוב את תעריף ג' במחיר הדומה בגובהו להיטל הבצורת

05.09.2010, 20:41 | רויטל חובל

ברשות המים מעריכים כי גם החורף הקרוב צפוי להיות שחון במיוחד. על כן, כבר עכשיו עמלים ברשות על פתרון שיביא לצמצום צריכת המים בחודשי החורף כדוגמת היטל הבצורת. אך בשל ההד השלילי שגרר ההיטל בחורף שעבר, ברשות מחפשים פתרון יצירתי של העלאת מחיר משמעותית על חריגה בצריכת מים בלי להשתמש במילה "היטל".

בכנס תאגידי המים השנתי אתמול אמר אורי שני, מנהל רשות המים, כי "המודלים לשנה הקרבה מראים שצפויה שנה קשה יותר מכל השנים האחרונות. אם לא תהיה ברירה, ניאלץ להחזיר את היטל הבצורת או היטל אחר במתכונת שונה, טובה יותר".

לנאומו של שני קדמו דבריו של יו"ר פורום הנהלת תאגידי המים והביוב, עו"ד שאול רומנו, שאמר כי בתאגידים "מתנגדים לכל עלייה נוספת בתעריפים. אני מקווה שהיטל הבצורת חלף מן העולם ולא יחזור עוד".

שר התשתיות עוזי לנדאו התייחס אף הוא בכנס לכוונה להחזיר את היטל הבצורת: "לשיטת התעריפים החדשה יש היבטים חברתיים. מי שצורך הרבה משלם יותר. היטל הבצורת במתכונת הישנה לא היה מוצלח, אבל ללא ספק צריך להיות היטל על צריכה גדולה של מים".

מתחילת 2010 הועלו תעריפי המים ב־30% במסגרת הרפורמה במשק המים, ובמקביל בוטל התעריף הגבוה ביותר - תעריף ג' - שמי שהגיע אליו אף שילם היטל בצורת. ל"כלכליסט" נודע כי ברשות המים מתכוונים להחזיר את תעריף ג' במחיר גבוה במיוחד, כך שהמחיר יהיה זהה להיטל בגובהו.

ברשות מסבירים כי המהלך הגיוני כיוון שתעריף ג' ממילא מיועד להשקיית גינות ולצריכה עודפת. כמו כן נבחנת האפשרות להעלות את תעריפי המים ב־1 בינואר 2011 ב־2% נוספים, כפי שתוכנן במסגרת רפורמת המים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
מס המים = ביזיון למדינת ישראל !!!
הסקטורים הבזבזניים הינם התעשייה ובסיסי צה"ל. בדוק ומוכח. נקודה. הטלת מס המים על האזרחים משולה להתעללות בחלשים !!! במדינה כ"כ חמה כמו שלנו, זכות יסוד בסיסית לקיום הם מים לשתייה ולרחצה. הממשלה פישלה. מקורות מפשלת כל הזמן. מוסדות השלטון פועלים לייקר מאוד את תעריף המים ובמקביל נותנים רשיונות להתפלה לחברות פרטיות בבעלות הטייקונים השולטים במשק >> התהליך מוביל למעשה להפרטת משק המים ומכירתו בנזיד עדשים לקבוצת הטייקונים המנהלים את המדינה !!! אל תהיו תמימים. כמו כל דבר במדינה הזו, עד שלא תצאו לרחובות ותפגינו נגד הביזיון הזה שום דבר לא יזוז ולא ישתנה לטובה. זה מצב קלאסי שבו המשלטון מנותק מהאזרחים ופועל למען אוליגרכיה שלטת, היא ואינטרסיה הכלכליים. פשוט ביזיון ובושה של מערכת שלטון !!!!!
טל  |  06.09.10
18.
ה פ ג נ ה !!! לקום מהכסאות ולצאת לרחובות
במקום לשבת בכסא ולקטר כמה רע לנו, קומו מהכסא רבותיי וגבירותיי, שנסו מותנייים וצאו להפגנה שהמדינה טרם ראתה! הפגנה ענקית לבדוק את שערוריית העלאת מחירי המים, שבמקר המדינה יבקר את רשות המים ויסיק מסקנות! אסור לתת לזה להמשך. פשוט שודדים אותנו!!!! ראו ותלמדו ממה שקורה באירופה או בארה"ב כשנוגעים אזרח בכיס!
רבי  |  06.09.10
17.
ש י ת פ ת ר ו !!!! הכריזו ופרסמו בקמפיין ענק שבעיית המים תפתר
רשות המים יצאה במסע פרסום בלתי אחראי לחלוטין שתוך שלוש שנים אין בעית מים בישראל רק כדי להוריד את הטענות שהרשויות מתנהגות בחוסר אחריות הציבור חדל מלחסוך מים !!! ועדת חקירה מי אחראי השר? יו"ר הרשות? המנכ"ל ?יועצי הפרסום? בסוף יעיפו את הדובר או את המזכירה !!!!!!
חיים אהרון , תל אביב  |  05.09.10
לכל התגובות