אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פגיעה בקו ביוב: שוב זיהום בנחל הקישון צילום: אלעד גרשגורן

בעקבות פגיעה בקו ביוב: שוב זיהום בנחל הקישון

שפכים בספיקה גבוהה זורמים כעת לנחל גדורה, אחד מיובלי נחל הקישון, בשל פגיעה בקו ביוב ראשי במסגרת עבודות קידוח שנעשו במקום על ידי קבלן מטעם בז"ן

07.09.2010, 18:10 | רויטל חובל

רשות נחל הקישון דיווחה על אירוע זיהום נוסף בנחל הקישון. הזיהום אירע בעקבות פגיעה בקו ביוב ראשי מאסף הקריות באזור צומת וולקן, בסמוך לבתי זיקוק, בעקבות עבודות קידוח שנעשו במקום על ידי קבלן מטעם בז"ן. עקב כך, שפכים בספיקה גבוהה זורמים כעת לנחל גדורה, אחד מיובלי נחל הקישון.

הודעה על אירוע הזיהום הועברה לכל הגורמים הרלוונטיים. מרשות נחל הקישון נמסר כי עבודות תיקון הצינור יערכו בשעות הלילה כאשר ספיקת השפכים בקווי ההולכה תרד. בשעות אלו מתקיימת היערכות למזעור ותיקון הנזקים.

שרון נסים, מנכ"ל רשות נחל הקישון אמרה כי "מדובר באירוע זיהום קשה ביותר אשר פוגע במאמצי השיקום של רשות נחל הקישון, להפוך את נחל גדורה לרצועה ירוקה שתשרת את תושבי הקריות וחיפה. אירועי זיהום מסוג זה פוגעים קשות במערכת האקולוגית המשתקמת. רשות הנחל תפעל לצמצום המפגע, לטיפול בו ולמיצוי הדין עם האחראים".

במהלך שנת 2009 התרחשו 12 אירועי זיהום בנחל הקישון וביובליו, שניים מהם אירועי זיהום דלקים ומרביתם כתוצאה מזרימת שפכים. עשר שנים מאז נחשפה פרשת השייטת והקישון, נחל הקישון ברובו שוקם. יחד עם זאת, על פי דו"ח ניטור נחלים של המשרד להגנת הסביבה לשנת 2009, ישנם מספר פרמטרים החורגים מהתקנים הסביבתיים (חנקן, זרחן כללי, קוליפורמים כלליים וצואתיים) שמקורם בהזרמות התעשייתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות