אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל רוכשת את Mentorwave הישראלית בכ-10 מיליון דולר צילום: בלומברג

גוגל רוכשת את Mentorwave הישראלית בכ-10 מיליון דולר

התוכנה שפיתח הסטארט-אפ מאור יהודה מאפשרת ליצור סרטוני וידיאו מבוססי מיקום. ככל הנראה גוגל תשלב את יכולותיה ברשת החברתית העתידית שלה - Google Me

13.09.2010, 08:20 | אסף גלעד
חברת Mentorwave מאור יהודה צפויה להירכש בימים הקרובים על ידי גוגל תמורת כ-10 מיליון דולר. זוהי רכישה קטנה של חברה קטנה: Mentorwave היא חברת סטארט-אפ המעסיקה 10 עובדים ומאז הקמתה בשנת 2002 גייסה לא יותר מ-5 מיליון דולר. המשקיעים המרכזיים בחברה הם חברת ההשקעות דוקור, המשקיע הפרטי רמי וויץ, מייסד פיקסלפליי, וקרן עופר הייטק, קרן ההון סיכון של משפחת עופר. קוויקסי צמחה במקור מחממת 'ניות' בבעלות משפחת עופר.

התוכנה שפיתחה Mentorwave, בשם "קוויקסי" (Quiksee) מאפשרת ליצור סרטוני וידיאו מבוססי מיקום. בדומה לפרויקט צילום הרחובות של גוגל Street View, אלא שכאן מדובר בצילום חי של וידיאו ולא בהדמיה מבוססת סטילס. באמצעות קוויקסי יכול המשתמש לצלם במצלמת וידיאו או במצלמה סלולרית צילום פנורמי של מקום מסוים, להפוך אותו לקובץ וידיאו מסוג AVI, ולהוסיפו למפת Google Earth.

העסקה לרכישת Mentorwave מצטרפת לשורת של חברות קטנות שרכשה גוגל לאחרונה, במטרה להוסיף שירותים משלימים לשירותים קיימים. גוגל עשויה לשלב את יכולות קוויקסי ברשת החברתית העתידית שלה Google Me, ולאפשר למעשה לכל אחד לצלם תמונה פנורמית של המקום שבו הוא נמצא ולשתף זאת עם חבריו.

ב-Mentorwave ובגוגל לא הגיבו לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות