אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית להרחבת כביש החוף; ישודרג בין חבצלת-לזיכרון יעקב צילום: אירית קוטונה

אושרה תוכנית להרחבת כביש החוף; ישודרג בין חבצלת-לזיכרון יעקב

התוכנית כוללת הוספת נתיב לכל כיוון, שדרוג מחלפים קיימים והתאמתו לסטנדרטים של דרך מהירה. ארגוני הסביבה: שדרוג כביש 2 הקיים יצמצם את הפגיעה בפארק השרון ובנחל אלכסנדר

13.09.2010, 13:42 | ליאור גוטמן

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות (ות"ל) במשרד הפנים החליטה היום לקדם תוכנית לשדרוג והרחבת כביש החוף בקטע שבין מחלף חבצלת למחלף זכרון יעקב.

מדובר בציר אורך ראשי במדינת ישראל שמחבר בקצוות שלו בין חיפה לתל אביב. הקטע שישודרג הוא באורך 27 ק"מ כאשר תוכנית הבנייה תכלול הוספת נתיב לכל כיוון, שדרוג מחלפים קיימים, הצבת מפרידנים, והתאמת הדרך לסטנדרטים של דרך מהירה (בין 100 ל-110 קמ"ש) , תוך הגברת הבטיחות של הנהגים.

ארגוני הסביבה בירכו על החלופה שנבחרה. אריק טפיירו, רכז התחבורה של החברה להגנת הטבע: "שדרוג כביש 2 הקיים יצמצם את הפגיעה בפארק השרון ובנחל אלכסנדר וימנע את הנזק הסביבתי והנופי האנוש שהיה נגרם לפארק ולנחל אם הייתה נבחרת החלופה של סלילת כביש חדש. לחלופה של שדרוג כביש 2 הקיים ישנם יתרונות לא רק סביבתיים ונופיים, אלא גם תחבורתיים, כלכליים וחברתיים ואנו שמחים כי הוועדה בחרה לקדם את חלופה זו, למען הסביבה והטבע של כלל תושבי השרון והמדינה".

כמו כן, הוועדה החליטה להרחיב את תחום התכנון באזור הסמוך לג'סר א-זרקא כדי להשאיר אפשרות לבחון חלופות שונות לפיתוח היישוב. בשנה האחרונה נבחנו מספר חלופות מאקרו לתכנית המוצעת, לרבות חלופה של סלילת כביש חדש לאורך מסילת הרכבת, ממזרח לכביש החוף, באזור עמק חפר. הוועדה החליטה לדחות חלופה זו, למרות תמיכת המועצה האזורית עמק חפר, לאור היתרונות התחבורתיים והסביבתיים של חלופת השדרוג וההרחבה של הכביש הקיים.

התוכנית הסופית תועבר להשגות הציבור. היתרי הבניה, לכשינתנו, יהיו בתוקף למשך שלוש שנים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שינוי תוואי באיזור ג'סר זרקא
אכן ג,סר א-זרקא תחומה בכל ארבעת עבריה, אבל: 1. אין בניה לגובה ואין נכונות תושביה לכך. 2. ישנה פלישה הדרגתית של בניה לכיוון חוף הים, המדהים שבו נתברכה, ועדיין יש שטחים פנויים. 3. האם ישנה תוכנית מתאר מסודרת לכפר? 4. בכל ישוב אחר, כאשר אין אפשרות לדיור נוסף, יוצאים בניו למגורים במקומות אחרים, מדוע לא בג'סר? 5. ג'סר א-זרקא ביקשה לבנות מצידו המזרחי של כביש 2 ונענתה, בצדק, בשלילה ולכן ג'סר א-זרקא לוחצת להסטת תוואי כביש 2 על חשבון שטחים של בית חנניה הסמוכה, של מעגן מיכאל, שטחי בריכות עבר של שדות ים וע"ח שטחי שמורה ייחודית, כדי להרחיב את שטחה וכך "לכבוש" לה שטח נוסף. האם זו כוונת המשורר בהרחבת כביש 2 (ובנסיון לחסוך בעלות כביש נוסף)? 6. עד כמה אפשר ללחוץ בשם ה-under-dog????
יענק,לה , בנימינה  |  13.09.10