אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המצב בישראל

המצב בישראל

בשוק הישראלי פועלות כיום עשרות חברות פורקס, המגלגלות לפי ההערכות עשרות רבות של מיליוני דולרים בשנה. מספר הישראלים הסוחרים דרך חברות אלה מוערך ביותר מ־10,000

14.09.2010, 11:56 | תומר זלצר

בשוק הישראלי פועלות כיום עשרות חברות פורקס, המגלגלות לפי ההערכות עשרות רבות של מיליוני דולרים בשנה. מספר הישראלים הסוחרים דרך חברות אלה מוערך ביותר מ־10,000.

הרגולציה על תעשיית הפורקס בארץ הודקה בשנה האחרונה, כאשר הכנסת אישרה תיקון לחוק המסדיר את פעילותן של זירות מסחר אלטרנטיביות ואת הפיקוח עליהן. ברשות ניירות ערך ביקשו לקדם את הצעת החוק "בשל ההיקף הגדל והולך של פעילות המסחר בשוק הפורקס ופוטנציאל ניגוד עניינים המובנה בפעילות החברות". בעקבות תיקון החוק, חלה על החברות חובת קבלת רישיון מרשות ניירות ערך; דרישה להוכחת איתנות פיננסית בהצגת הון עצמי מזערי, פיקדונות, נכסים נזילים וביטוח; הטלת חובות גילוי מוגברות כלפי הלקוחות; והטלת חובות דיווח לרשות.

המכשיר הפיננסי הבסיסי והנפוץ ביותר במסחר במט"ח הוא עסקת ספוט. בעסקה כזו הלקוח קונה או מוכר מטבע אחד כנגד מטבע אחר. הפיתוי שמציע השוק גדול, כי בעסקאות ספוט ניתן לקנות פוזיציה במינופים של עד פי 400. משקיע שמפקיד 1,000 דולר בחברה שמציעה מינוף של 1:200, למשל, יכול לבצע עסקה בסכום של 200 אלף דולר. ככל שהמינוף גבוה יותר, כך פוטנציאל הרווחים גדל, אך אם במהלך המסחר היומי שער החליפין זז לכיוון ההפוך מזה שעליו הימר המשקיע, 1,000 הדולרים שהפקיד עלולים להימחק ברגע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות