אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
158 מיליארד דולר ביום צילום: בלומברג

158 מיליארד דולר ביום

מחקר: שוק המסחר המקוון בפורקס גדל בקצב שנתי של 37% לאורך העשור האחרון

14.09.2010, 11:56 | עומרי כהן

בראיון שהעניק לתקשורת לאחר רכישת ODL העריך מנכ"ל FXCM דרור ניב, כי החברה בניהולו מחזיקה בנתח של 30% משוק המסחר המקוון בשערי חליפין של מטבעות, ו־45% מלקוחותיו מגיעים ממדינות אסיה.

הצמיחה בפעילות FXCM בעשור האחרון התקדמה עם ההתרחבות העצומה שנרשמה במסחר במטבעות בקרב לקוחות קמעונאיים (לקוחות פרטיים שאינם בנקים, מוסדות פיננסיים אחרים או תאגידים). על פי חברת המחקר Aite Group, שוק המסחר המקוון במטבעות מגלגל כיום מחזור יומי ממוצע של כ־158 מיליארד דולר, לעומת 125 מיליארד דולר ב־2009 ובהשוואה ל־10 מיליארד דולר בלבד ב־2001. מדובר בקצב צמיחה שנתי ממוצע של 37% לאורך העשור האחרון.

שוק המסחר המקוון הוא רק חלק קטן מהמסחר הכולל בשוק המטבעות העולמי, ומחזור העסקאות היומי שהוא מגלגל מסתכם ב־4 טריליון דולר (נכון לנתוני אפריל 2010). בעבר נשלט השוק בידי המוסדות הפיננסיים והתאגידים הגדולים, אולם התפתחות תחום המסחר המקוון צירפה אל השוק מאות אלפי שחקנים קטנים מכל רחבי העולם.

שוק המטבעות שונה משווקים פיננסיים אחרים כגון מניות ואג"ח בכך שהוא פתוח 24 שעות ביממה, חמישה ימים בשבוע. להערכת מנהלי FXCM, צפוי שוק הפורקס המקוון להמשיך לצמוח בשיעורים גבוהים גם בשנים הבאות, עקב רצונם של משקיעים פרטיים להרחיב את אפשרויות ההשקעה שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
דעתי הצנועה על "שוק" זה, או ליתר דיוק על סוג הימור זה..
עם גראפים בלי גראפים. אינדיקטור זה או אחר, הסטטיסטיקות עדיין נשארו שליליות כפי שהם היו על המסחר בפורקס, ואנא תפסיקו להכליל את סוג מסחר זה במסגרת שאר סוגי המסחר כי מט"ח זה לא מסחר זה "הימור" ב90% ומסחר במקסימום 5%. הס מלהזכיר את החברות עושי השוק ששם מי שפותח חשבון הוא לא רק מהמר אלא גם נדבן עבור הבעלים העשירים (בדר"כ) של החברות, זה פשוט מדהים שבכל יום אלפי אנשים מוחקים את חשבונותיהם (וחשבונות גדולים מאוד), ועדיין תחום זה עוד לא הוצא אחר כבוד אל מחוץ לחוק. לראות אנשים צמאים לשקל עלוב הולכים ומחפשים אלף דולר מלווים מכאן ומשם והכל בשביל הפנטזיה שמחר הם יפתחו חשבון בחברה זו או אחרת והולכים להיות מיליונרים (כגודל השכנוע של המשווק התורן העלוב)- זה פשוט כואב, ומעורר רחמנות. תחום המט"ח צריך להיות מחוץ לחוק, ובאם לא אז לפחות שיגבילו את מינופי הענק שנעשים שם, ושיגבילו את פותחי החשבונות שיהיו חייבים להצהיר על הונם שהם אינם חייבים לחברת חשמל תשלום של שבעה חודשים, ולבזק חוב של שנה לפחות...... חבל חבל!!
מני  |  14.09.10