אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה זה 15 שנה: ירידה ברעב העולמי צילום: בלומברג

לראשונה זה 15 שנה: ירידה ברעב העולמי

כך לפי ארגון המזון והחקלאות של האו"ם. הכלכלה העולמית צפויה להתרחב השנה ב-4.2%, מעל לתחזיות המוקדמות

14.09.2010, 15:23 | בלומברג

מספר האנשים הרעבים בעולם ירד השנה לראשונה מזה 15 שנה, על רקע ירידת מחירי המזון מימי השיא שנרשמו ב-2008 וצמיחה כלכלית שמעלה את רמת ההכנסות, כך מסרה סוכנות מטעם האו"ם.

הרעב נותר "גבוה מדי" כשעל פי הערכות ארגון המזון והחקלאות של האו"ם - ה-FAO, יהיו 925 מיליון אנשים בתת תזונה השנה, זאת בהשוואה למספר שיא של 1.02 מיליארד אנשים ב-2009.

הירידה החדה ביותר ברעב תתרחש השנה באסיה ובאזור הפסיפיק, שם מספר האנשים בתת תזונה ירד ב-80 מיליון ל-578 מיליון. ואילו במרכז אפריקה מספר האנשים הרעבים ירד ב-12 מיליון ל-239 מיליון.

מדד מחירי המזון העולמי של הארגון עמד באוגוסט על 175.9 נקודות, 18% פחות מהשיא של יוני 2008, לאחר שמחירי הדגנים ושמן הבישול נפלו. אולם מחירי המזון נמצאים בעלייה השנה בשל התייקרות מחירי הסוכר והתבואה, אשר מעלים את המדד לרמתו הגבוהה ביותר מזה קרוב לשנתיים.

"עליית מחירי המזון האחרונה, במידה ותמשיך, תיצור מהמורות נוספות במלחמה להפחתת הרעב", נכתב בהצהרת הארגון.

כמו כן הארגון ציין כי הכלכלה העולמית צפויה להתרחב השנה ב-4.2%, מעל לתחזיות המוקדמות, וכתוצאה מכך הכנסות משקי הבית יעלו לאחר שהתכווצו ב-0.6% ב-2009.

מנגד, הזהיר גאווין קריפקה, מנהל המדיניות באוקספם אמריקה ש"הירידה במספר האנשים הרעבים קשורה יותר למזל ולכלכלה חלשה מאשר לפעולות. משבר מזון עולמי חדש יכול להתפרץ בכל רגע, אלא אם כן הממשלות יתמודדו עם הסיבה לרעב."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות