אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקיילקס: גם לאחר הפחתת הקישוריות נעמוד בהתחייבויותינו הכספיות צילום: עמית שעל

סקיילקס: גם לאחר הפחתת הקישוריות נעמוד בהתחייבויותינו הכספיות

החברה, בעלת השליטה בפרטנר, נדרשת להשיב כ-3.4 מיליארד שקל לאורך חמש שנים, ומסתמכת על קבלת דיבידנדים מהרווח של פרטנר, הצפוי לקטון

14.09.2010, 17:30 | גילעד נס

חברת סקיילקס, הנמצאת בשליטתו של אילן בן דב, הודיעה היום כי על פי הערכתה, גם אם תספוג חברת פרטנר, שסקיילקס מחזיקה בה בכ-44.8%, ירידה ברווחיותה כתוצאה מהפחתת דמי הקישוריות, תוכל סקיילקס לעמוד בהחזר חובותיה. פרטנר הודיעה לאחרונה כי אם אכן יופחתו דמי הקישוריות בתחילת השנה הבאה ל-6.87 אגורות לדקה, לעומת 25.1 אגורות כיום, יפחת הרווח הנקי שלה בכ-20 עד 30 מיליון שקל לחודש.

נכון לסוף הרבעון השני של השנה עמדו כלל התחייבויותיה של סקיילקס על כ-3.4 מיליארד שקל, הנפרשים על כחמש שנים, כאשר בסכום זה נכללו החזרי הקרן והריבית למחזיקי האג"ח, והחזר הלוואת מוכר בסך 300 מיליון דולר שניתנה לסקיילקס בידי האצ'יסון בעת רכישת השליטה בפרטנר. עד כה כבר השיבה סקיילקס הלוואות בהיקף של 720 מיליון שקלים לבנקים לאומי ומזרחי, וזאת לאחר קבלת דיבידנדים מרווחי פרטנר ברבעון האחרון של 2009 והרבעון הראשון של 2010, ודיבידנד מיוחד שחולק לאחר הפחתת הון בסך 1.4 מיליארד שקל שביצעה פרטנר בתחילת השנה.

בסקיילקס הסתמכו על הודעת פרטנר בגין הפגיעה ברווח הנקי שלה בחישוב הדיבידנדים שצפויה פרטנר להניב בשנים הבאות, אך יש לציין כי הערכתה של פרטנר מתייחסת לפגיעה הישירה בהכנסות החברה כתוצאה מתשלום מופחת של דמי קישוריות, ואינה כוללת הערכה כספית להשפעות העקיפות של הפחתת דמי הקישוריות. בין ההשפעות העקיפות ניתן למנות בעיקר קיטון בשיחות המתבצעות בין טלפונים סלולריים ומעבר לקיום שיחות בין קווים נייחים לטלפונים סלולריים, במצבים בהם טלפון קווי זמין לביצוע שיחה זו. בנוסף, מספר חברות שוקלות להציע שירותי שיחות בין סלולר לסלולר המנותבים באמצעות הרשתות הקוויות (Callback), ובכך נמנעת מחברות הסלולר הכנסה בגין זמן האוויר כולו והן תקבלנה רק את דמי הקישוריות, ומכאן שההכנסה מכל שיחה שכזו תרד.

חברות הסלולר טענו כי בקביעתו את דמי הקישוריות החדשים לא התחשב משרד התקשורת בהשפעות העקיפות המתוארות להלן, העשויות להיות מהותיות עבור שוק הסלולר, אולם על פי מסמכים שצורפו להחלטת שר התקשורת בנושא דמי הקישוריות נטען כי החברות עצמן לא הציגו נתונים מספריים המכמתים השפעה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות