אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל לנדאו פנה לבוררות אצל מאיר אברג'יל בעקבות איומים על משפחתו צילום: אוראל כהן

יגאל לנדאו פנה לבוררות אצל מאיר אברג'יל בעקבות איומים על משפחתו

לנדאו - מבעלי בנק אגוד ורציו - נקלע לסכסוך עסקי שהוביל אותו לפנות לאיש העולם התחתון מאיר אברג'יל

14.09.2010, 20:58 | מארק שון

האם העולם התחתון מעורב בחיפושי הגז והנפט בישראל? כך לפחות עולה מפנייתה של חברת "גלובוס איטרנשיונל" לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

החברה פנתה כדי לבטל הסכם בוררות בינה לבין רציו חיפושי נפט. מהבקשה עולה תמונה מדהימה של שימוש הדדי בעולם התחתון. בין השאר, גלובוס מצרפת לבקשה פרוטוקול של ישיבת בוררות שהתנהלה במרץ 2009, במסגרתה מודה יגאל לנדאו כי פנה לעולם התחתון, לאחר שאיימו על חיי ילדיו.

ברקע הבקשה עומד סכסוך עסקי בין גלובוס לרציו, המנוהלת על ידי ליגד רוטלוי ויגאל לנדאו. מתמלול הדיון בבקשה עולה תמונה מורכבת של לחצים, איומים והפחדות, שבשיאם, פנייה למאיר אברגי'ל, שחשוד כאחד מבכירי העולם התחתון, על מנת שישמש כבורר.

במהלך הדיון סיפר לנדאו על לחצים שהופעלו עליו מצד משקיעים ברציו: "שלומי דומרני (חשוד כראש ארגון פשע בדרום – מ"ש) הפעיל עלינו איומים ולחצים. שלומי התייצב במשרדי עם אדם שהציג את עצמו כאדם שהיה בכלא, עבריין, אדם שגם לא אמר את שמו האמיתי בשלב ראשון. היו ביקורי בית אצל שותפי על ידי אותו אדם עבריין שהשמיע איומים במקרה שלי על ילדיי, עלי, עשה ביקורי בית, השאיר מעטפות על האוטו שלי וכתוצאה מכך אני פניתי לחברת שמירה". לדבריו, לא הגיש תלונה במשטרה, אבל התייעץ עם איש משטרה בכיר.

באחד מהמקרים הוא מספר כי התקשר אליו אדם שטען שהפסיד ברציו 400 אלף שקל. "הוא סיפר שאשתו זרקה אותו מהבית ושלילדים שלו אין מה לאכול. הוא אגב איים עלי שהוא יביא את ילדיו הקטנים אלי הבית וישאיר אותם שם. הוא הגיע עם אח שלו ועם עבריינים, פניתי לאותה חברת שמירה. הוא נשבע לי באמא שלו שזה יישאר בינינו".

עורך הדין שחקר את לנדאו טען כי הפניה לחברת השמירה נעשתה בשל קשריה עם העולם התחתון: "למה אתה אומר שהלכת לאהרון אביטן כאל חברת שמירה, הלכת אליו כי היו לו קשרים בעולם התחתון. כי את האיומים קיבלת משם. נכון?" - "נכון", השיב לנדאו.

לנדאו מספר כי הפנייה למאיר אברג'יל נעשתה ביוזמתו של אביטן. "הוא הסביר שכנראה אותם גורמים שמטעמו של שלומי שוקרון (מחברת גלובוס – מ"ש) מאיימים עלי, הוא יצטרך לערב אישיות מאוד מכובדת. בהתחלה הוא לא אמר את שמו אבל היום אני יודע שהכוונה היתה למאיר אברג'יל", מספר לנדאו. 

"נכנסנו לג'יפים גדולים ונסענו לשדרות רוקח ומשם הגיעו שיירה של ג'יפים ויצא משם מאיר אברג'יל. הוא שאל אותי מה הוא רוצה, אם אני רוצה שהוא יפתור לי את הבעיה, אמרתי לו אני מבקש שלא תפתור לי שום בעיה", סיפר. לשאלה מי שילם עבור שירותי חברת השמירה השיב "רציו חיפושי נפט כחברה פרטית של רוט-לוי ולנדאו". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לצערי, את החלל שמשאירה משטרת ישראל תופסת המאפיה
משטרת ישראל פשטה את הרגל ומתמחה באיסוף גופות, דוחפת את האזרח הקטן, שומר החוק ,שרוצה לשמור על חייו ועל חיי משפחתו לידי המאפיה. מי שחי תחת טרור או איומים של עברייני חוק יכול להזדהות בקלות עם מר גוטמן שכל מה שרצה הוא להגן על ילדיו, והבין, ובצדק, שאם יחכה למשטרת ישראל שתגן עליו יצטרך להגיד על ילדיו "קדיש". משטרת ישראל לא מבינה שהכל מתחיל מלמטה. אם היא מסרבת להתערב בסכסוכים קטנים, תמצא את עצמה מתמודדת עם ראשי פשע מאורגן.
אזרחית , חיפה  |  16.09.10
8.
בשמו של יגאל לנדאו מפחידים "שליחים" (קבלני הוצל"יפ )ילדים קטינים בשעה שהוריהם
לא נמצאים בבית. גיבור גדול על חלשים. כשלבנק שלך חייבים כסף, אין לך שום בעיה לשלח קבלן הוצל"פ בעשר בלילה להטריד ילד קטן, כדי להפחיד את הוריו. הגלגל מתהפך, כמו תמיד בחיים. כעת אתה מרגיש איך אותם הורים מרגישים כששליחיך פונים אל ילדיהם בשעות לילה. הכל מגיע לך!! לא נרחם עליך.
הזוכר , ת"א  |  16.09.10
7.
כשהכל מופרט ואין פיקוח ורגולציה ממשלתית לטובת הציבור - מהר מאוד מגיעים למדינת מאפיה
אנחנו בדרך לשם. בסוף יהיה לנו ראש ממשלה כמו ברלוסקוני, שנבחר וקשור בעבותות של קומבינות למאפיה האיטלקית. אה... נזכרתי, היה לנו אחד בשם אולמרט שמכר נדל"ן בעיר הקודש לקומבינטורים מושחתים ותושבי חוץ... הולילנד עאלק
מיקי  |  15.09.10
לכל התגובות