אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רציו: "מנסים לגייס את התקשורת על מנת להפעיל לחץ על החברה ומנהליה" צילום: אוראל כהן

רציו: "מנסים לגייס את התקשורת על מנת להפעיל לחץ על החברה ומנהליה"

בתגובה מפורטת ששלחה הבוקר דוחה החברה את הטענות על מעורבות שלה או מנהליה עם אנשי עולם תחתון: "מאחר שלרציו ולמנהליה אין קשר עם גורמים פליליים כלשהם, החברה לא נכנעה ללחץ גם בידיעה שלבית המשפט יוגש מסמך משפטי שבו יושמעו האשמות שפרסומן מהווה לשון הרע והוצאת דיבה"

15.09.2010, 08:54 | גיל קליאן

הסערה סביב המעורבות לכאורה של אנשי רציו עם גורמים בעולם התחתון לא שוככת. החשדות לכך עלו לאר פנייה של חברת "גלובוס איטרנשיונל" לבית המשפט המחוזי בתל-אביב - חברה המצויה בסכסוך עיסקי עם רציו. מהפנייה עולה חשד כי רציו פנתה למאיר אברג'יל שיישמש בורר בסכסוך בין הצדדים. בכל מקרה, שותפות רציו הודיעה היום לבורסה כי אין לה קשר לסכסוך - המתנהל בין השותף הכללי ובעלי השליטה בו לבין גלובוס.

בתגובה ארוכה ומפורטת שנשלחה הבוקר (ד'), טוענים בחברה כי "בעקבות פרסומים בתקשורת היום נמסר מחברת רציו כי התביעה שהוגשה השבוע לבית המשפט ומהווה בסיס מידע עיקרי לפרסומים אלה, אינה אלא ניסיון סחיטה נוסף של שלומי שוקרון, בעל חברת גלובוס בע"מ, המנסה לסחוט את בעלי החברה מזה שנים בשיטות שונות ומשונות. טענותיו של שוקרון חסרות שחר ושקריות לחלוטין. בורר מקצועי שעובד עם הצדדים כבר שנתיים כדי לנסות לפתור סכסוך בדרכים מקצועיות ולגיטימיות עומד על סף מתן פסק בוררות, ששוקרון, מן הסתם, הבין שלא יהיה לטובתו. שוקרון כבר הגיש תביעה בעניין בבית המשפט המחוזי, שנדחתה על הסף, ושוקרון חויב לשלם הוצאות משפטיות על סך 50 אלף שקל. הפעם, בוצע מהלך משפטי נואל שכל מטרתו לגייס את התקשורת להפעלת לחץ בלתי לגיטימי על החברה ומנהליה. רציו ומנהליה, כאמור, לא ייכנעו ללחצי הסחיטה הללו גם הפעם.

"לפני שבועות אחדים פנו באי כוחה של חברת גלובוס לנציגי רציו, ואיימו שאם לא תשלם החברה סכומי עתק תמורת הסכם פשרה בבוררות המתנהלת מול הבורר עו"ד אסף ברם - תוגש לבית המשפט "בקשה לביטול פסק בורר" ובה יסופר על מעורבותם כביכול של גורמים פליליים במגעים שקדמו להקמת הבוררות. כמו כן, איים שוקרון עצמו שיפיץ את כתב התביעה בין כלי התקשורת בניסיון לפגוע בשמם של חברת רציו ומנהליה.

"בין החברה לתובעת מתנהלת כסידרה מזה כשנתיים בוררות בפני בורר, עו"ד אסף ברם המתמחה בניירות ערך, וזו מצויה בשלבי סיום. רצונה של התובעת להביא לביטולה של הבוררות בשלב זה נובע ככל הנראה מחשש של התובעת מקבלת פסק בורר שידחה את דרישותיה וטענותיה המופרכות.

"מאחר שלרציו ולמנהליה אין קשר עם גורמים פליליים כלשהם, החברה לא נכנעה ללחץ גם בידיעה שלבית המשפט יוגש מסמך משפטי שבו יושמעו האשמות שפרסומן מהווה לשון הרע והוצאת דיבה. מדובר במסמך משפטי שהטענות בו לגבי מעורבות גורמים פליליים עם רציו ומנהליה מופרכות ותלושות מהמציאות. כל כולו בקשת סרק קנטרנית, שנועדה להלך אימים על החברה ומנהליה ולפגוע בשמם הטוב. כאמור בקשה זו מצטרפת לשורה של מהלכים משפטיים חסרי כל בסיס של התובעת כלפי החברה ומנהליה מזה שנים. מיותר לציין שכל מהלכים אלה עד היום לא צלחו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות