אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: "אנו חוששים מרכישת פוטאש על ידי BHP" צילום: יריב כץ

סין: "אנו חוששים מרכישת פוטאש על ידי BHP"

"מונופול של BHP יפגע באינטרס העולמי" הכריזו בטלוויזיה הממשלתית של סין וטענו כי רכישה על ידי BHP תרחיב את השליטה של החברה על סחורות הנחוצות לסין

15.09.2010, 10:55 | סוכנויות הידיעות

ממשלת סין הודיעה כי המדינה עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות בהצעת הרכש בגובה 38.5 מיליארד דולר שהגישה BHP ביליטון לחברת הדשנים הקנדית פוטאש. בייג'ינג הודתה שאינה מרוצה מהאפשרות ש-BHP , ספקית הברזל בכירה ליצרניות הפלדה הסיניות, תזכה בשליטה על חברת הדשנים ובכך תתרחב השליטה שלה על סחורות מרכזיות הנחוצות לסין.

"סין נסמכת על יבוא אשלג" אמר דובר של משרד המסחר. "אנחנו מתכוונים לעקוב מקרוב אחר העסקה" הוא הוסיף אולם לדבריו סין לא ביטאה את החששות שלה באופן רשמי בפני קנדה.

החשש הסיני הוא שריכוז השליטה על ייצור האשלג עשוי לגרום לעליית מחירים עבור יצרניות התבואה הגדולות, ובייחוד מדינות מתפתחות. "מונופול של BHP יפגע באינטרס העולמי", הכריזו בטלוויזיה הממשלתית. "עליית מחירי האשלג כבר עכשיו מקשים על החקלאיים הסינים" נטען שם. 

בשלב זה, פוטאש דחתה את ההצעה הראשונית של BHP ומסרה כי ניהלה מגעים עם צדדים נוספים כחלק מהתהליך שקרוב לוודאי יתמשך עוד זמן מה.

חברת הכרייה האוסטרלית מקווה להרוויח מהעלייה הצפויה בביקוש לדשנים בסין ובהודו – שהם השווקים העיקריים לאשלג, ביחד עם ארצות הברית וברזיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות