אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה התוכנית להקמת כפר נופש בחוף דור צילום: אלעד גרשגורן

אושרה התוכנית להקמת כפר נופש בחוף דור

מדובר במתחם נופש שימוקם מערבית למושב דור ויכלול כ-500 יחידות מלונאיות; בתכנון מלון חמישה כוכבים, כפר נופש ואזור קמפינג. לפני כ-3 חודשים נדחתה יוזמה של המינהל לקדם כפר נופש נוסף מצפון למתחם

15.09.2010, 15:26 | דותן לוי

הוועדה המחוזית מחוז חיפה אישרה היום (ד') להפקדה תוכנית להקמת כפר נופש דור בחוף דור (טנטורה) ממערב למושב דור. התוכנית, ביוזמת מושב דור נועדה להקמת כפר נופש בהיקף של 500 יחידות נופש בשלושה מתחמי תיירות צמודים הכוללים: מלון נופש וכפר נופש ברמה של חמישה כוכבים וכן שטח לקמפינג שיאפשר לינת לילה באוהלים. התוכנית תשתרע על שטח של 257 דונם.

מחשש שהקמת כפר הנופש תעמיס על החופים הסמוכים וכן תמנע את הגישה לחוף הים, צורף לתוכנית תסקיר השפעה על הסביבה וכן סקר כושר נשיאה על החופים. לפי הוועדה מסקנות והמלצות התסקיר והסקר הוטמעו בתוכנית וכוללים התייחסות לממשק שבין מתחמי התיירות לרצועת החוף, ומאפשרים מעבר פתוח לציבור הרחב אל חוף הים ולאורך כל קו החוף.

כיום, קיים בחוף דור מתחם נופש של מבני "בונגלוס" וכפר נופש דומה וכן מלון נוסף ממוקמים גם צפונית לדור בקיבוץ נחשולים. בהתאם להגדרת שני היישובים ככפריים עם מוקד נופש תיירותי כפרי-חופי הוחלט על הרחבת מתחמי התיירות בהם. לפי התוכנית הכוללת לאזור יוקמו 500 היחידות שאושרו היום בחוף דור, 500 יחידות בחוף נחשולים ו-500 יחידות נוספות מצפון לחוף נחשולים. התוכנית הצפונית היא יוזמה של מינהל מקרקעי ישראל שנדחתה לפני 3 חודשים בולנת"ע בעקבות לחץ ציבורי ומחאה של הארגונים הירוקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא לתת להם..
החופים הם של הציבור הרחב.. למה שמישהו יעשה כסף על חשבון החופים שלנו..??? הכל מושחת במדינה הזאת, צריך להתאגד כולם ביחד ולהלחם בממסד הזה.. לא לבניה בחופים ציבוריים!!! אני זוכר שלפני 10 שנים עוד הכל היה נגיש והחופים היו פתוחים לכולם, והיום.. אין חוף אחד שלא לוקחים בו תשלום. ובעתיד בכלל לא יהיה חוף.. רק מלונות..
עמית , צפון  |  16.09.10
4.
כפר נופש... נשמע כמו יחידות דיור למכירה
שלב א' - בונים ""בתי מלון"" שאמורים להביא תירות לאזור. שלב ב' - ""בית המלון"" נכשל כי אף אחד לא רוצה לבוא לנופש בחוף דור ואז כונס נכסים מוכר את היחידות לאנשים פרטיים. שלב ג' - האחזקה יקרה ולכן לא משתלם להחזיק דירה כזו. זוגות צעירים אולי ישכירו לכמה שנים כי זה קצת יותר זול מתל אביב וקרוב לים. שלב ד' - צרפתים עשירים קונים כי לא איכפת להם לשלם 15000 שקל אחזקה בשנה רק בשביל להגיע חודש/חודשיים בקיץ. והתוצאה - עוד מבנים לא מאוכלסים שתופסים רצועת חוף יפה.
צפוני  |  15.09.10
לכל התגובות