אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": שטראוס תשקיע בסטארט־אפ מיחזור צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי ל"כלכליסט": שטראוס תשקיע בסטארט־אפ מיחזור

ענקית המזון תשקיע עשרות מיליוני שקלים בחברת נובה ארנה. בין משקיעי העבר של החברה: יהודה פרל, שהחזיק במותג החומוס של שטראוס בארה"ב

16.09.2010, 06:59 | אסף גלעד

שטראוסמבקשת להרחיב את עסקיה מעבר לגבולות עסקי המזון. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה חתמה ענקית המזון על הסכם ראשוני עם הסטארט־אפ נובה ארנה (Nova Arena), ולפיו תשקיע בחברה עשרות מיליוני שקלים בתמורה לאחזקה מהותית בה.

נובה ארנה היא חברת קלינטק קטנה המעסיקה שישה עובדים בלבד. לאחרונה אושרו לחברה כמה פטנטים בארצות הברית לתהליך מיחזור המבוסס על פולימרים ייחודיים, הכולל הפיכת פסולת אורגנית ולא אורגנית למוצרים דמויי פלסטיק ובטון, ללא תוצרי לוואי. המוצרים של נובה ארנה כוללים פריטים ביתיים כמו אדניות ופחי אשפה, ומוצרי בנייה כמו אבנים לשוברי גלים.

החברה ממוקמת במושב אביחיל, בסמוך לביתם של שני המייסדים: בני הזוג יובל וטל תמיר. לנובה ארנה מפעל ניסיוני באזור התעשייה שחק, שקיבל באחרונה את אישור משרד הגנת הסביבה כמפעל מיחזור רשמי, ובימים אלה החברה שוקלת הקמת מפעל באזור התעשייה מעלות. החברה הוכתרה לפני שנה כאחת מ־20 חברות הקלינטק המבטיחות של "כלכליסט".

בימים אלה מבצעת החברה ניסויים להפקת ביו־דיזל ואתנול בתהליך מיחזור המבוסס על פסולת אורגנית.

המייסד תמיר התפרסם בעבר כמוביל את מאבקם של לוחמי השייטת לשעבר, שהתאמנו בעת שירותם בצלילה בנחל הקישון, וחלקם - ובהם תמיר - חלו במחלות קשות.

הקשר של נובה ארנה עם שטראוס איננו חדש. אחד העובדים הראשונים בחברה הוא אייל איילון, לשעבר סגן נשיא שטראוס, שנחשב לאחראי על הצלחת האסטרטגיה הבינלאומית של ענקית המזון.

עוד חוליה מקשרת בין שטראוס להשקעה החדשה הוא יהודה פרל, שנמנה עם המשקיעים הראשונים בנובה ארנה. פרל הוא שמכר תמורת 45 מיליון דולר את חלקו בחברת מוצרי המזון האמריקאית סברה, המתמחה בחומוס, לתאגיד פפסיקו, שותפתה של שטראוס בסברה. פרל חיסל לאחרונה את אחזקותיו במיזם הירוק של תמיר, ומשום כך החלה החברה בתהליך של איתור משקיע. עד כה השקיעו פרל ופרנק פלנטוני, לשעבר מנכ"ל נוברטיס, כ־7 מיליון דולר בנובה ארנה.

רכישותיה האחרונות של שטראוס כללו את חברת המטבלים האמריקאית California Creative Foods תמורת 33 מיליון דולר לפני כמה ימים, ואת תמי 4 תמורת 325 מיליון שקל לפני כשנה.

קבוצת שטראוס ונובה ארנה סירבו להתייחס לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הכל שקרים לדעתי
"כל הכבוד" "יפה" תגובות מצחיקות. התקשרתי לחברה לפני כחודש ושאלתי מה הם עושים עם כל המוצרים של עצמם והאם הם ממחזרים את הקופסאות למיניהם. נאמר לי שאין להם שום מושג, האנשים קונים וזו אחראיותם לעשות עם זה מה שצריך. שאלתי אם ניתן למחזר את הקופסאות והחבילות ונאמר לי בפשטות - לא! שאלתי למה? אז אמרו לי שהם לא קשורים בכלל לנושא. כנל אגב בחברות אחרות כמו אסם, טרה וכדומה. מצחיק שחברות שמזהמות את הסביבה שלנו עם המוצרים שהם מוכרים לנו במחירים גבוהים כל כך, לא חושבים אפילו לשניה מה קורה אחרי שהמוצר יוצא מהחנות. נקווה ששטראוס משנה משהו (?!) נקווה... לא מאמין להם.
אולג , חדרה  |  16.09.10
לכל התגובות