אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פוטאש מנסה לרתום את מוזאיק לחבור לסינים במטרה לרכוש את החברה צילום: יריב כץ

דיווח: פוטאש מנסה לרתום את מוזאיק לחבור לסינים במטרה לרכוש את החברה

כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. העסקה נועדה לטרפד את הצעת הרכש של BHP ביליטון שעומדת על 39 מיליארד דולר

16.09.2010, 11:04 | סוכנויות הידיעות

יצרנית האשלג פוטאש קורפ פועלת ליצירת שותפות בראשות סין במטרה למנוע השתלטות עוינת של ענקית הכרייה BHP ביליטון אשר מעוניינת לרכוש אותה תמורת 38.6 מיליארד דולר. בהודעה רשמית של פוטאש נאמר כי מאז הצעת הרכש של BHP לפני כחודש היא חיפשה שותפות עם הסינים בכדי לבלום את הלחץ מצד ענקית הכרייה.

סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת מקורות אנונימיים הטוענים כי במסגרת הסכם ממשלת סין או קרן השקעות מקומית  גדולה תכנס כשותפה בחברת האשלג הקנדית. כמו כן, יתכן והמתחרה מוסאיק יכנס לשותפות זו גם על מנת לחזק אותה במאבק מול BHP. אנליסטים מאמינים כי מדובר באסטרטגיה אשר יכולה להצליח יחד עם זאת יש הטוענים כי הדבר יקשה על פעילות החברה.

בתוך כך מנכ"ל חברת סינוכם, מפיץ הדשנים הגדול בסין הביאה דאגה רבה לקראת השתלטות עוינת אפשרית על פוטאש. לדבריו זה עלול להביא לעליית מחירים בענף והוא אף ציין כי יצטרך לחפש ספק אחר במקרה של רכישת פוטאש על ידי BHP.

ההצעה של ענקית הכרייה המעוניינת לרכוש את פוטאש לפי שווי של 130 דולר למניה פוקעת ב-19 באוקטובר וגם אם התשובה תהיה חיובית, דבר לא סביר, יהיה צורך באישורם של גורמים רגולטוריים ורשויות להגבלים עסקיים של מדינות שונות להשלמת העסקה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות