אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התעופה הגדולה בעולם יוצאת לדרך: בעלי המניות אישרו את מיזוג קונטיננטל ויונייטד צילום: בלומברג

חברת התעופה הגדולה בעולם יוצאת לדרך: בעלי המניות אישרו את מיזוג קונטיננטל ויונייטד

שווי השוק של החברה הממוזגת, שתיקרא יונייטד איירליינס, מגיע ל־3.2 מיליארד דולר. הכנסותיה השנתיות מוערכות ב־30 מיליארד דולר

18.09.2010, 19:33 | סוכנויות הידיעות

חברת התעופה הגדולה בעולם קיבלה אישור המראה ביום שישי, כאשר בעלי המניות של יונייטד איירליינס וקונטיננטל איירליינס הצביעו בעד המיזוג.

ההכנסות השנתיות של החברה, שתיקרא יונייטד איירליינס, יגיעו לפי תחזיות ל־30 מיליארד דולר. החברה החדשה תהיה גדולה מהמוביל הגדול באירופה, אייר־פראנס־KLM ותעקוף גם את מתחרתה האמריקאית, החברה הממוזגת החדשה המורכבת מדלתא איירליינס ונורת'ווסט.

בעלי המניות הצביעו בעד המיזוג בפגישות שנערכו במקביל במטה קונטיננטל ביוסטון ובמטה יונייטד בשיקאגו. בכינוס של קונטיננטל, 98% מהמצביעים תמכו במיזוג, זאת חרף חששות בקרב איגודי העובדים לגבי פיטורים נרחבים. מנכ"ל קונטיננטל ג'ף סמיסק, שיכהן כמנכ"ל החברה הממוזגת, רמז ביום שישי כי פיטורים בהחלט עומדים על הפרק.

אנליסטים בתעשייה אומרים כי לשתי החברות מעט מאוד קווים נושקים. יונייטד פעילה במיוחד במערב ארה"ב ובאסיה, בעוד קונטיננטל פעילה יותר בדרום ובמזרח ארה"ב עם רשת נתיבים מסועפת לאמריקה הלטינית. יונייטד הוקמה כחברה להובלת דואר ב־1926.

קונטיננטל, במקור וארני ספיד ליינס, הוקמה ב־1934. החברה הממוזגת תאמץ את הלוגו של קונטיננטל - גלובוס צהוב על רקע כחול. שיחות המיזוג החלו ב־2008, אך קונטיננטל סירבה לעסקה. השיחות התחדשו במאי, אחרי שמיזוג דלתא ונורת'ווסט יצר מתחרה חזקה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות