אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש האינטרפול נפל קורבן להתחזות בפייסבוק CC-BY-ND

ראש האינטרפול נפל קורבן להתחזות בפייסבוק

אלמונים יצרו פרופיל מזויף על שמו של רונלד נובל, ראש סוכנות השיטור הבינלאומית, ובאמצעותו הצליחו לקבל מידע מסווג על מבצע לאיתור מבוקשים

19.09.2010, 14:33 | אבנר קשתן
הקלות שבהתחזות: אלמונים התחזו לרונלד נובל, ראש ארגון המשטרה הבינלאומי אינטרפול, באמצעות פתיחת פרופיל משתמש פיקטיבי בפייסבוק, ובאמצעותו השיגו מידע על מבוקשים בינלאומיים אשר היו במרכז מבצע מעצרים מורכב, כך מסר נובל בנאום הפתיחה של כנס אבטחת המידע של אינטרפול בהונג קונג בשבוע שעבר.

נובל לא הרחיב על פרטי המקרה, אך הסביר כי התוקפים יצרו פרופיל מזויף, ובאמצעותו פנו לגורמי ביטחון וכך הצליחו להשיג את המידע, שכלל פרטים בנוגע ל"פרוייקט אינפרא אדום", פרויקט המשותף ל-29 מדינות לאיתור ומעצר של יותר מ-130 פושעים בינלאומיים נמלטים.

נובל הדגיש בנאומו את הסכנות הגלומות בלוחמת סייבר ופשיעה מקוונת, ואת הקלות היחסית שלה, שלא דורשת השקעה כספית או תשתיות לוגיסטיות נרחבות. הוא ציין שעל רשויות האכיפה לשפר את ההבנה שלהן את האיומים ולחלוק ידע ביניהן, לפני שפושעי סייבר יבצעו מתקפות רחבות היקף ברחבי העולם. נובל לא ציין, עם זאת, אם גנבי הזהות שלו נעצרו, איזה נזק נגרם מפעולותיהם, ומה ההשלכות של האירוע. יש לציין גם כי מדיניות השימוש של פייסבוק אוסרת באופן גורף על התחזות, והחשבונות נסגרו עם גילוי הזיוף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות