אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - yes בוחנת גיוס של כחצי מיליארד שקל באג"ח ממוסדיים צילום: צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט" - yes בוחנת גיוס של כחצי מיליארד שקל באג"ח ממוסדיים

לפי דו"חות בזק לרבעון השני, חובותיה של yes למוסדות פיננסים ולמחזיקי האג"ח עמדו בסוף יוני על כ־1.75 מיליארד שקל

20.09.2010, 09:11 | רחלי בינדמן וגילעד נס

חברת התקשורת די.בי.אס לווין (yes), שבשליטת בזק, בוחנת גיוס של כחצי מיליארד שקל באמצעות הנפקה פרטית לגופים מוסדיים, כך נודע ל"כלכליסט". איגרות החוב של החברה יזכו לדירוג -A מטעם מידרוג.

הגוף המייעץ ל־yes בהנפקה (שעשוי להיהפך גם לחתם שלה) הוא גיזה אבן זינגר, שלה זרוע חיתום שהוקמה באחרונה. עם זאת, ב־yes המנוהלת על ידי רון איילון טרם קיבלו החלטה עם אילו חתמים לצאת להנפקה.

yes כבר ביצעה בעבר גיוס של אג"ח פרטיות, והגופים המוסדיים מחזיקים כיום באג"ח של החברה בהיקף של 570 מיליון שקל. ככל הנראה תשתמש yes בתמורת ההנפקה כדי למחזר חובות.

באמצע אפריל נטלה yes הלוואה של 255 מיליון שקל מבנק הפועלים, כאשר כ־209 מיליון שקל שימשו לפירעון האשראי ולמיחזור הלוואות מבנק דיסקונט, בנק לאומי והבנק הבינלאומי, והשאר לשימוש שוטף. לפי דו"חות בזק לרבעון השני, חובותיה של yes למוסדות פיננסים ולמחזיקי האג"ח עמדו בסוף יוני על כ־1.75 מיליארד שקל, כאשר כמחצית מהסכום הוא חוב לבנקים.

בחודש הבא יצטרכו בעלי המניות בבזק להכריע באשר להצעתה של yes לפרוס חלק מחובותיה כלפיהם. yes ביקשה לדחות בשנה וחצי - מיולי השנה לינואר 2012 - תשלום חוב של 45.5 מיליון שקל, מתוך חוב של כ־55.6 מיליון שקל.

תמורת הדחייה של החוב יועלה שיעור הריבית על החוב מפריים פלוס 1.5% לפריים פלוס 3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות