אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: קודם פצו את תושבי כפר שלם, אחר כך פנו צילום: שאול גולן

ביהמ"ש: קודם פצו את תושבי כפר שלם, אחר כך פנו

בית המשפט קבע כי ניהול הליך פינוי כנגד תושבי כפר שלם, אשר אין מחלוקת לגבי זכאותם לפיצוי, מהווה "השחתת זמן שיפוטי לריק"

21.09.2010, 10:26 | דותן לוי

חברת חלמיש לא תוכל להתחיל בפינוי תושבי כפר שלם כל עוד לא הושגה הסכמה בגובה הפיצוי לו הם זכאים, כך קבע אתמול (ב') בית משפט השלום בתל אביב.

החברה המשכנת חלמיש תובעת מזה כמה שנים לפנות את התושבים, בני משפחת שרעבי המתגוררים בכפר שלם משנות הארבעים, בטענה שהם פולשים ושהאזור מיועד לפינוי בינוי. בחלמיש טענו כי אין קשר בין פסק הדין המאפשר להם את פינוי התושבים לבין הפיצוי שיקבע, בו ניתן לדון גם במועד מאוחר יותר.

מנגד, דרשו התושבים באמצעות עו"ד יורם חגבי-חגי כי הפינוי יותנה בתשלום פיצוי שיקבע מראש. בית משפט השלום בתל- אביב, בראשות השופט ישי קורן תמך בעמדת התושבים וקבע כי ניהול הליך פינוי כנגד תושבי כפר שלם, אשר אין מחלוקת לגבי זכאותם לפיצוי בהתעלם משאלת גובה הפיצוי, מהווה "השחתת זמן שיפוטי לריק".

השופט אף מתח ביקורת על עמדת חברת חלמיש, שביקשה להמשיך את ההליכים בתיק לפני שהוועדה האחראית על בדיקת הקריטריונים לפיצוי תסיים את עבודתה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לפנות דחוף את אולגה לטובת אוכלוסיה חזקה מהמרכז
מה שקורה באולגה זה פשע לוקחים איזור עם פוטנציאל אדיר ומשכנים שם אוכלוסיה שמחזירה את הזמן ב50 שנהנ רק ראשי הערים בחדרה שהם כישלון נחרץ עובדתית יכלו להביא את העיר למצב כזה לדוגמא שכונת עין הים אוכלוסיה חיצונית חזקה אכלה אותה כי הדבר בזה שנקרא עיריה לא מפתחת את השכונה מ1000 תירוצים לא גמרו לבנות ועוד שטויות הקיצור עירית חדרה נופלת יותר מכל עיר אחרת מלוד ועד חיפה אפילו כפר יונה הנכשלת נראית פי כמה יותר טוב מחדרה
גבעת אולגה , גם גבעת אולגה בדרך לים  |  23.09.10