אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה בין HP ואורקל: הרד יוותר על חלק ממצנח הזהב צילום: בלומברג

פשרה בין HP ואורקל: הרד יוותר על חלק ממצנח הזהב

כשבועיים לאחר ש-HP תבעה את אורקל בשל מינויו של מארק הרד, המנכ"ל המודח שלה, לנשיא משותף באורקל, הודיעו החברות על סיום הסכסוך המשפטי ביניהן

21.09.2010, 11:15 | יוסי גורביץ

הסכסוך המשפטי בין HP ואורקל בעקבות החלטתה של אורקל להעסיק את מנכ"ל HP המודח מארק הרד כנשיא משותף בחברה, הגיע אמש (ב') לכדי סיום. לפני כשבועיים הגישה HP תביעה כנגד אורקל וכנגד הרד בטענה שהעסקתו של הרד מנוגדת להסכם הסודיות שחתום עליו הרד, ואתמול יצאו החברות בהודעה משותפת על סיום הסכסוך ביניהן.

הרד הודח על ידי חבר המנהלים של HP בשל אי סדרים ברישום ההוצאות שלו, וזאת לאחר שהתקבלה תלונה כנגדו בשל הטרדה מינית מצד אחת מעובדות הקבלן של החברה; מבדיקת רישום ההוצאות עלה כי הרד מסר דיווחים בלתי מדויקים על ההוצאות שלו על אותה עובדת. זמן קצר לאחר מכן, תקף מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, את הנהלת HP במייל פומבי והגדיר את פיטוריו של הרד "הצעד העסקי הגרוע ביותר מאז שאפל פיטרה את סטיב ג'ובס".

ימים ספורים לאחר שהרד סיים את תפקידו ב-HP, וזכה לפיצויי פרישה ("מצנח זהב") בהיקף לא ידוע, הציעה לו אורקל לשמש כנשיא משותף בחברה, והוא קיבל את ההצעה. בתגובה, הגישה HP תביעה כנגד אורקל והרד, בטענה שהרד מפר הסכם שלו עם HP וכי הוא עלול להעביר סודות עסקיים של החברה לידי אורקל.

במסגרת הפשרה שהגיעו אליה החברות, התחייב הרד לשמור על המידע החשאי של HP במהלך עבודתו באורקל, וכן להחזיר לחברה 345 אלף מניות שקיבל בינואר 2008 ובדצמבר 2009, שהם לדברי הניו יורק טיימס כמחצית ממצנח הזהב שקיבל מ-HP עם פרישתו. בתמורה, התחייבה HP לסיים את ההליכים המשפטיים כנגד אורקל ו-HP.

לשתי החברות, מדווח הניו יורק טיימס, יש כ-140 אלף לקוחות משותפים, והתוכנה של אורקל נמכרת לעתים קרובות עם ציוד של HP.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות