אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פויו זבדלוביץ מוכר את חלקו בפאנאיה ברווח של 5 מיליון דולר צילום: יובל חן

פויו זבדלוביץ מוכר את חלקו בפאנאיה ברווח של 5 מיליון דולר

כשנה לאחר שנכנס להשקעה בסטארט-אפ הישראלי, מוכר זבדלוביץ את חלקו בפאנאיה ליו"ר SAP האסו פלאטנר ולקרנות בנצ'מרק ובאטרי תמורת 8 מיליון דולר

21.09.2010, 11:48 | אסף גלעד

קרן ההון סיכון של האסו פלאטנר, יו"ר ענקית התוכנה SAP, רוכשת יחד עם בנצ'מרק ובאטרי את חלקו של פויו זבדלוביץ בחברת התוכנה פאנאיה תמורת 8 מיליון דולר. זבדלוביץ, בעל השליטה בקרן תאמארס, ירשום מהעסקה רווח של 5 מיליון דולר, קצת יותר משנה לאחר שנכנס להשקעה בחברה.

פאנאיה (Panaya) פיתחה מערכת תוכנה המתחברת מרחוק לשרתים של ארגוני ענק ומאפשרת לשדרג מערכות ERP מתוצרת SAP במחצית מעלות השדרוג כיום. פאנאיה מזהה אוטומטית את נקודות הכשל בזמן השדרוג, מציעה תיקונים לרוב התקלות, ומבצעת אותם באופן אוטומטי, מחוללת תוכנית בדיקות ומעריכה את התקציב והמשאבים שיידרשו לפרויקט.

היחסים בין פאנאיה הקטנה לבין ענקית התוכנה הגרמנית SAP אינם חדשים. פאנאיה היא אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים לשדרוגי התוכנה. מאות חברות ענק כגון קדברי, מרסדס-בנץ, וולבו ושל עשו שימוש במערכת של החברה הישראלית בתהליכי השדרוג שביצעו במערכות המידע שלהן. למרות הקשר החם וההשקעה החדשה מבית היוצר של אחד ממייסדי SAP, תרחיב פאנאיה את השירות שלה גם למשתמשי מתחרתה של SAP , חברת התוכנה אורקל.

זוהי ההשקעה השלישית של פלאטנר בישראל, לאחר שבשנת 2008 השקיע בחברת הקלינטק ברייטוויו ובחברת התוכנה PLM-פלוס. בסוף השנה שעברה הצטרף כשותף בקרן הישראלי ירון ולר, לשעבר סגן נשיא קרן ההון סיכון גיזה. בקרן האסו פלאטנר, שמנהלת 250 מיליון דולר, מושקעים גם שי אגסי וארנון כץ, לשעבר שותפו של נועם לניר באמפייר אונליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות