אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 שנות מאסר לעבריין שהעביר במרמה קרקע בת"א צילום: shutterstock

5 שנות מאסר לעבריין שהעביר במרמה קרקע בת"א

אליהו סמילא, שריצה בעבר עונשי מאסר נוספים, זייף מסמכים על מנת להעביר את הקרקע על שמו ומישכן אותה תמורת 3.2 מיליון שקל

21.09.2010, 15:30 | איתי הר אור

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ג') 5 שנות מאסר על אליהו סמילא, עבריין מורשע שריצה בעבר מספר עונשי מאסר, לאחר שהורשע כי העביר במרמה על שמו קרקע יקרת ערך במתחם "הגוש הגדול" שבצפון תל אביב.

בסוף יולי הורשע סמילא בשורה ארוכה של עבירות זיוף, שימוש במסמך מזוייף וקבלת דבר במרמה. דובר במעשי מרמה סביב קרקע בצפון תל אביב, אותה העביר סמילא על שמו במרמה ותוך זיוף מסמכים, ולאחר מכן השתמש בה כבטוחה וקיבל תמורתה סכום כסף גדול מבנק מזרחי טפחות.

סמילא הורשע בזיוף שני הסכמים, האחד בין בעלת החברה שהחזיקה בקרקע אסתר הולצמן לבין אשה בשם אלוור בלקיס, והסכם נוסף בין הגברת בלקיס שאינה מכירה כלל איש מהמעורבים לבינו, באמצעותם העביר במרמה לבעלותו הבלעדית את הקרקע, ובאמצעות זיוף מסמכים נוספים וחותמת של רשות החברות, גרם לרישומו כבעל מניות בלעדי של החברה שהיתה בבעלות הולצמן. בהמשך כאמור השתמש בבעלותו השקרית לצורך מישכונה וקבלת סכום של 3.2 מיליון שקל בגינה. במסגרת אותם מעשי זיוף, הורשע סמילא כי זייף חתימה של עורך דין אשר הלך לעולמו לפני זמן רב.

מגזר הדין שכתבה השופטת תחיה שפירא עולה כי מעשיו של סמילא הובילו לרכישת הקרקע בתום לב על ידי צדדים שלישיים, דבר שאילץ את הולצמן לפתוח במאבק משפטי להשבת הקרקע אליה, וכי גם לאחר מתן הכרעת הדין בחודש יולי, ממשיך סמילא "להילחם" על בעלותו בקרקע במסגרת ההליך האזרחי שהוגש נגדו על ידי הולצמן.

עוד עולה מגזר הדין כי מעשיו של סמילא הסבו להולצמן פגיעה נפשית קשה, עד כי לא היתה מסוגלת להופיע לדיונים בבית המשפט ואף לא למעמד הכרעת הדין.

השופטת שפירא כתבה בגזר הדין: "הוכח כי הנאשם הוא עבריין רצדיביסט שהפך את דרך המרמה, הזיוף והפשע לאורח חייו. גליון הרשעותיו הקודמות מהווה את ההוכחה לכך. מעשיו נשוא כתב האישום שבפני מהווים עליית מדרגה משמעותית, או אם תרצו – הידרדרות לתהומות שיא של פשיעה, מבלי ליתן את הדעת על הקרבנות אותם הוא מפיל בדרכו. הכל מותר, כך נראה שסבר הנאשם, והכל אפשרי".

בית המשפט גזר על סמילא 5 שנות מאסר בפועל, 100 אלף שקל קנס ו-70 אלף שקל פיצוי להולצמן. התיק נוהל ע"י עו"ד נורית הרצמן מפרקליטות מחוז תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות