אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועץ הכלכלי הבכיר של אובמה פורש מתפקידו צילום: בלומברג

היועץ הכלכלי הבכיר של אובמה פורש מתפקידו

לורנס סאמרס ששימש כמנהל המועצה הכלכלית הלאומית של ארה"ב ישוב למשרתו כמרצה באוניברסיטת הרווארד. אובמה: "לנצח אהיה אסיר תודה"

22.09.2010, 09:42 | סוכנויות הידיעות

לורנס סאמרס, היועץ הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, צפוי לפרוש מתפקידו כמנהל המועצה הכלכלית הלאומית של ארה"ב אחרי בחירות המחצית שיתקיימו בנובמבר הקרוב, ולשוב למשרתו כמרצה באוניברסיטת הרווארד – כך הודיע אמש (ג') הבית הלבן.

עזיבתו של סאמרס (55) תשלים את החלופה של שלושה מתוך ארבעה היועצים הכלכליים הבכירים של אובמה, זאת בשעה שהממשל נאבק בהשלכות של תהליך התאוששות איטי וצמיחה כלכלית עקשנית. בבית הלבן הדגישו כי עזיבתו של סאמרס נשקלת זה מספר חודשים.

סאמרס שימש כשר האוצר בממשל הנשיא קלינטון ולאחר מכן כנשיא אוניברסיטת הרווארד. הוא הסכים להצטרף לממשל אובמה לשנה אחת בלבד, כדי לסייע לנשיא הנכנס לנווט את כלכלת ארה"ב בתוך מימיו הסוערים של המיתון הגדול ביותר שפקד את המדינה מאז ימי השפל הגדול של שנות ה-30 של המאה ה-20.

"לנצח אהיה אסיר תודה על כך שבעתות סכנה כמו אלה שפקדו אותנו, אדם מבריק, בעל ניסיון וכושר שיפוט מעולים כלארי הסכים להיענות לקריאה ולהוביל את הצוות הכלכלי שלנו", אמר אובמה בהצהרה שפרסם בעקבות הפרישה, והדגיש כי סאמרס ימשיך לייעץ למועצת המנהלים של המועצה שמניהולה הוא פורש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות