אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתאוששות עוד רחוקה: הצמיחה בבריטניה תגדל ב-2% בלבד בשנת 2011 צילום: בלומברג

ההתאוששות עוד רחוקה: הצמיחה בבריטניה תגדל ב-2% בלבד בשנת 2011

התאחדות התעשיינים הבריטית: כלכלת בריטניה תצמח בשנה הבאה בקצב נמוך יותר מהתחזיות, זאת בשל הקיצוץ הגדול ביותר בתקציב הציבורי מאז מלחמת העולם השנייה שייתן את אותותיו על המשק

22.09.2010, 11:46 | סוכנויות הידיעות

כלכלת בריטניה תצמח בשנה הבאה בקצב נמוך יותר מהתחזיות, לאחר שהקיצוץ הגדול ביותר בתקציב הציבורי מאז מלחמת העולם השנייה יתחיל לתת את אותותיו על המשק – כך מעריכה התאחדות התעשיינים הבריטית (CBI) בדו"ח שפרסמה היום (ד'). לפי הדיווח, התמ"ג הבריטי יגדל ב-2% בלבד ב-2011, לעומת 2.5% שנחזו ביוני האחרון, כאשר הבנק המרכזי הבריטי ידבוק בסירובו להעלות את שיעור הריבית במשק.

"אין ספק כי הצעדים שננקטים בכדי להשיב את ההוצאות הציבוריות למסלול בר קיימא ייחבלו בצמיחה הבריטית במהלך 2011", אמר במסיבת עיתונאים איאן מקאפרטי, הכלכלן הראשי של CBI. לדבריו, "תשקיף הצמיחה ל-2011 עדיין נותר אופטימי הודות לפעילות כלכלית מואצת ברבעון השני של השנה".

בחודש הבא צפויה ממשלתו של ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון לחשוף את התוכניות לקיצוץ של כמעט רבע מההוצאות הציבוריות של ממשלתו, בשעה שהיא מתמודדת עם גירעון של 15.3 מיליארד ליש"ט (כ-24 מיליארד דולר), הגירעון הממשלתי הבריטי הגדול ביותר מאז החל המעקב אחריו ב-1993.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות