אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת המניות הגדולה בהיסטוריה: פטרובראס גייסה 70 מיליארד דולר צילום: בלומברג

הנפקת המניות הגדולה בהיסטוריה: פטרובראס גייסה 70 מיליארד דולר

החברה מתכננת להשתמש בכסף לטובת יישום תוכנית חיפוש חדשה, הנועדה להפוך את ברזיל ליצואנית אנרגיה מובילה

24.09.2010, 08:40 | סוכנויות הידיעות

פטרובראס, חברת הנפט הממשלתית של ברזיל, גייסה הלילה 120.4 מיליארד ריאל (70 מיליארד דולר) מהממשלה וממשקיעים נוספים במכירת המניות הגדולה בעולם.

החברה מתכננת להשתמש בכסף לטובת יישום תוכנית חיפוש חדשה, הנועדה להפוך את ברזיל ליצואנית אנרגיה מובילה.

על פי המסמכים שהגישה החברה לרגולטורים פטרובראס הממוקמת בריו דה ז'נרו מכרה 2.4 מיליארד מניות תמורת 29.65 ריאל למניה, ועוד 1.87 מיליארד מניות בכורה במחיר של 26.30 ריאל למניה. מדובר בהנחה של 2% על מחיר הסגירה של אתמול.

החברה הנפיקה את המניות על מנת לממן פיתוח של עתודות נפט כגון טופי (Tupi), התגלית הגדולה ביותר ביבשת אמריקה מזה שלושה עשורים, וכן כדי לשמור על דירוג האשראי הגבוה שלה.

כחלק ממכירת המניות, פטרובארס הנפיקה מניות בשווי של 42.5 מיליארד דולר לממשלת ברזיל בתמורה לזכויות לפיתוח 5 מיליארד של עתודות נפט.

"המשקיעים עדיין נלהבים מהכלכלות המתעוררות כל עוד מדובר בחברה איכותית", מסביר האנליסט טים שרודרס. "לחברה יש הזדמנויות צמיחה מלהיבות".

ההנפקה זכתה לגיבוי מצד נשיא ברזיל לואיז אינסיו לולה דה סילבה, המסיים את תפקידו ב-1 בינואר ומבקש לסייע למועמדת מפלגת הפועלים, דילמה רוסף, לנצח בבחירות לנשיאות שיתקיימו בתחילת אוקטובר."כל חיי קראו לי סוציאליסט, וכעת אני הולך לבצע את הגיוס הגדול ביותר בהיסטוריה של הקפיטליזם", אמר לולה השבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות