אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: הדמוקרטים דחו ההצבעה על הארכת הטבות המס צילום: בלומברג

ארה"ב: הדמוקרטים דחו ההצבעה על הארכת הטבות המס

ההצבעה נדחתה לאחר הבחירות לקונגרס שייערכו בנובמבר; הרפובליקאים מעוניינים להאריך את תוקף הטבות המס גם לבעלי ההכנסות הגבוהות

24.09.2010, 15:19 | סוכנויות הידיעות
חברי המפלגה הדמוקרטית בקונגרס דחו הצבעה על הארכת הטבות המס שניתנו עוד בתקופת כהונתו של בוש. ההצבעה נדחתה לאחר הבחירות שייערכו ב-2 בנובמבר. תוקף ההקלות הוא עד סוף השנה הנוכחית.

הדמוקרטים והרפובליקאים חלוקים סביב השאלה מי יהיה זכאי להטבות המס לאחר הארכתן. הדמוקרטים רוצים להשאיר את שיעורי המס הנמוכים לבעלי הכנסות אישיות עד גובה של 200 אלף דולר והכנסה זוגית של עד 250 אלף דולר. על פי נתוני מס ההכנסה מדובר ב-97% ממשלמי המסים.

לעומת זאת, הרפובליקאים מעוניינים להאריך את תוקף הטבות המס גם לבעלי ההכנסות הגבוהות, בטענה שהם עוזרים לשמור על הכלכלה האמריקאית, הנאבקת לצמוח לאחר המיתון הארוך ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.

"המציאות היא שלא נצביע על הקלות המס לפני הבחירות", הסביר הדמוקרט ריצ'רד דורבין. הוא האשים בכך את הפוליטיקה: לדבריו, שתי המפלגות לא יצליחו להגיע להסכם.

הטבות המס נכנסו לתוקף ב-2001 וב-2003 תחת ממשל בוש, והתוקף שלהן יפקע ב-31 בדצמבר.

בגולדמן זאקס כבר הזהירו שגם כישלון זמני באישור הארכת הטבות המס על ידי הקונגרס, צפוי לפגוע בצמיחה הכלכלית בארצות הברית במחצית הראשונה של 2011. על פי הסקרים האחרונים, הרפובליקאים צפויים להגדיל את נוכחותם בקונגרס לאחר הבחירות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות