אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוביוס: "הנפקת המניות של פטרובראס - ביזיון; ייתכן שיש בועת הנפקות" צילום: בלומברג

מוביוס: "הנפקת המניות של פטרובראס - ביזיון; ייתכן שיש בועת הנפקות"

המשקיע טען כי בהנפקת הענק, שעמדה על 70 מיליארד דולר, יש אי צדק ביחס לבעלי מניות המיעוט, והתקומם על כך שממשלת ברזיל קיבלה מניות מבלי שתצטרך להשקיע מזומנים

25.09.2010, 11:59 | בלומברג
הנפקת המניות בסך 70 מיליארד דולר של פטרובראס הייתה "ביזיון" ואי צדק לבעלי מניות המיעוט, והדבר עשוי לאותת כי ההנפקות מוערכות ביתר, כך אמר מארק מוביוס, המנהל כ-34 מיליארד דולר כיו"ר טמפלטון אסט מנג'מנט.

"כל ההנפקה של פטרובראס היא ביזיון והפרה חמורה של זכויות בעלי המניות", אמר מוביוס בראיון טלפוני מקזחסטן, "אולי אנחנו נכנסים לבועת הנפקות. המשמעות היא שאנשים פשוט לא בודקים את השווי וקונים בלי היגיון".

פטרובראס מכרה 2.4 מיליארד מניות רגילות תמורת 29.65 ריאל למניה ותמחרה 1.87 מניות בכורה ב-26.30 ריאל למניה במכירת המניות הגדולה בעולם, לפי הודעה שפורסמה אמש. המניה צנחה ב-1.9% ל-26.30 ריאל במסחר בסאו פאולו.

חברת הנפט תוציא כ-224 מיליארד דולר בחמש השנים הבאות כדי להגדיל את התפוקה ל-5.38 מיליון חביות ליום על ידי שאיבה ממאגרים המצויים מתחת לשכבת מלח עבה מתחת לקרקעית האוקיאנוס. פטרובראס הנפיקה לממשלת ברזיל מניות כ-42.5 מיליארד דולר בתמורה לזכויות לפיתוח עתודות נפט של 5 מיליארד חביות. "הרעיון שהממשלה לא תשקיע מזומנים ותקבע לעתודות מחיר שהוא לכל הפחות מפוקפק, הוא בלתי צודק", אמר מוביוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הברזילאים אלופי העולם ב'כאילו'
אצל הברזילאים שום דבר הוא לא באמת מה שהוא נראה. הם אלופי העולם ב'כאילו'. עכשיו בעונת טרום בחירות המימשל ה(כאילו)דמוקראטי עושה כל תרגיל אפשרי כדי לזכות בבחירות. כל המנגנון הממשלתי מגוייס להעצמת הקבוצה השלטת כדי להמליך את היורשת שבחרו. אז ממשלת ברזיל, בעלת הבית של החברה הממשלתית, נתנה לעצמה זיכיון לחפש בשדות הנפט של עצמה ושילמה לעצמה 76 מיליארד דולר איתם היא קנתה מעצמה מניות של החברה שהיא ממילא שלה. אז מה עניין ההנפקה? הוציאו מכמה פריארים עוד 45 מליארד ועכשיו מרימים כוסיות לחים על חשבון הברזילאים לחגוג את הצלחת הכאילו. הברזילאים כב הבינו את זה, עובדה שהמנייה נופלת בבווספה. מתי יבינו את זה כל שאר הפראיירים בעולם??? לא ברור, כנראה שאף פעם...
דידי , ריו דה ז'נרו  |  26.09.10