אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל הכספים של רדוור מוכר מניות רדוור ב־8 מיליון דולר צילום: עמית שעל

סמנכ"ל הכספים של רדוור מוכר מניות רדוור ב־8 מיליון דולר

מאיר משה לא מחכה למכירת החברה. שמועות על מכירת רדוור לפי שווי של מיליארד דולר ל־HP או יבמ הזניקו בספטמבר את המניה ב־43%

26.09.2010, 08:48 | שניר הנדלר

שמועות לפיהן פתחו לאחרונה מנהלי ענקיות המחשוב יבמ ו־HP במגעים לרכישת  חברת רדוור (סימול: RDWR) הישראלית תמורת כמיליארד דולר, הקפיצו את מחירה של מניית רדוור בהאסד"ק ב־43% מתחילת ספטמבר. מי שנהנו מאוד מהזינוק במניה הם מנהלים ועובדים ברדוור, ובהם סמנכ"ל הכספים מאיר משה, שהזינוק במניה הכניס את האופציות שלהם עמוק לתוך הכסף.

בימים האחרונים הגיש משה בקשות למכירת כ־230 אלף מניות. לפי הדו"ח השנתי האחרון שפירסמה רדוור, מחזיק משה ב־124 אלף מניות וכן ב־110 אלף אופציות במחיר מימוש ממוצע של כ־13 דולר למניה. כך, שמכירת חבילת המניות (כולל מימוש האופציות) תסתכם בכ־8 מיליון דולר (לפי מחירה הנוכחי של המניה בנאסד"ק - 34.7 דולר) וצפויה להזרים לכיסו של משה כ־7 מיליון דולר למניה, לאחר הפרשת החלק ממימוש האופציות לחברה.

מכירת המניות מתאפשרת באמצעות תוכנית 10b5-1 למכירה עיוורת של מניות, שמבוצעת מעת לעת על ידי הברוקרים של מנהלי החברה לפי הוראות מוגדרות מראש. תוכנית זו נועדה לשמור על המנהלים מפני אישומים של שימוש במידע פנים.

סמנכ"ל הכספים של רדוור אינו היחיד בחברה שנהנה מהקפיצה בשווי המניה. בתחילת השנה החזיקו עובדי ומנהלי רדוור ב־4.7 מיליון מניות במחיר מימוש ממוצע של 11.7 דולר. מימוש המניות במחיר נעילת המניה ביום שישי ישקף לבכירים רווח על הנייר (לפני מס) של כ־108 מיליון דולר. אם רדוור אכן תימכר בעסקה המשקפת למניה מחיר של 45 דולר - כפי שטוענים הספקולנטים – יעמוד הרווח ממימוש האופציות על כ־156 מיליון דולר.

אומנם, מספר האופציות הניתנות למימוש בתחילת 2010 מסתכם ב־1.2 מיליון דולר במחיר ממוצע של 15.02 דולר, ותמורת מימושן ייהנו העובדים והמנהלים מרווח של 36 מיליון דולר, אך לא מן הנמנע שבמקרה של השלמת מכירת רדוור, יוכלו המחזיקים לממש את מלוא האופציות שבידיהם - קרי, גם את האופציות שטרם הבשילו.

בעל עניין נוסף שביקש למכור מניות לאחרונה הוא יו"ר, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס שבתאי אדלרסברג, שביקש למכור 97.3 אלף מניות אודיוקודס במסגרת תוכנית מכירה עיוורת של מניות.

ראלי של 47% מתחילת החודש במניית אודיוקודס קבע את מחיר המניה בסיום המסחר ביום שישי האחרון בוול סטריט על 3.82 דולר. בהנחה שעסקת מכירת המניות של אדלסברג טרם בוצעה, שווי המניות אותן ביקש למכור עומד על 372 אלף דולר.

"אני לא אוהב להיכנס לכיס של אף אחד, אבל המנגנון הנכון לתגמול הוא אופציות ולא בונוסים", אמר לאחרונה נשיא ומנכ"ל רדוור רועי זיסאפל, בראיון נדיר שהעניק ל"כלכליסט". "אם הבאת ערך לחברה ולבעלי המניות, המנייה תעלה. אם לא, גם אם חשבת שעשית עבודה מצוינת - כנראה שאתה טועה, כי השוק משקף אחרת", הוסיף זיסאפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות