אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט אישר מכירת מניות תכלית לדש איפקס

בנק דיסקונט אישר מכירת מניות תכלית לדש איפקס

בית ההשקעות צפוי לרכוש גם חלק מאחזקות מייקל דיוויס בחברת תעודות הסל

26.09.2010, 08:49 | גולן חזני

דירקטוריון בנק דיסקונטאישר, ערב סוכות, את מכירת אחזקותיו (20%) בחברת תעודות הסל תכלית לבית ההשקעות דש איפקס. ל"כלכליסט" נודע כי שווי החברה בעסקה יעמוד על 180 מיליון שקל - נמוך משמעותית מהשווי שהוערך בעבר.

דש איפקס צפוי לרכוש גם חלק מאחזקותיו של מייקל דיוויס (80%) בתכלית, כך שיחזיק ביותר מ־50% מחברת תעודות הסל ויהפוך לבעל שליטה בה. בית ההשקעות גם יקבל אופציה לרכישת יתרת אחזקותיו של דיוויס בעתיד.

המפקח על הבנקים חייב את דיסקונט למכור את אחזקותיו בתכלית עד 2013. החברה, בניהולם של דוד אללוף ואיל סגל, מנהלת תעודות סל בהיקף של כ־12 מיליארד שקל, והמו"מ בין דיסקונט לדש איפקס החל ביוני, לאחר שמגדל שוקי הון, שהתעניינה ברכישת המניות, ירדה מהעסקה.

בתוך כך, המחלוקת שבין ברק קפיטל שבבעלות איל בקשי לדש איפקס, על השותפות בחברת תעודות סל אחרת - אינדקס - טרם נפתרה. כפי שפורסם ב"כלכליסט", ברק קפיטל דורשת לפרק את השותפות עקב ניגוד העניינים המובנה באחזקתה של דש איפקס בחברת תעודות מתחרה. לפי הערכות, תפורק השותפות באינדקס ואחד הצדדים ירכוש את אחזקות שותפו (50% לכל צד).

תכלית היא חברת תעודות הסל השניה בגודלה בענף, ואינדקס היא החמישית בגודלה ומנהלת כ־5 מיליארד שקל. הרווח השנתי של אינדקס עומד על כ־8 מיליון שקל, ושוויו לצורך עסקה בין דש איפקס וברק קפיטל מוערך ב־100–120 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות