אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התמונה הגלובלית: התערוכות החדשות הכי שוות בחו"ל

התמונה הגלובלית: התערוכות החדשות הכי שוות בחו"ל

הביאנלה לאמנות בליברפול, פול גוגן בלונדון, רישומים של ג'רהרד ריכטר בגלריה בניו יורק. "כלכליסט" מציג מסלול לתייר

26.09.2010, 12:22 | דנה גילרמן

לרגל פתיחת עונת הסתיו של הגלריות והמוזיאונים לאמנות בעולם, שוטט "כלכליסט" בין התערוכות החדשות ואלו שנפתחו לאחרונה ובחר את המסקרנות שבהן.

אמסטרדם

Unnatural Order של ג'יימס אלדריג'. בגלריה Gabriel Bolt באמסטרדם מוצעת כעת התערוכה "סדר לא טבעי" של האמן הבריטי ג'יימס אלדריג', ובה ציורים מהתקופה האחרונה, אקוורלים ואובייקטים. אלדריג' מצייר סצינות של טבע, נוף ומוות בעבודות שהן בה בעת יפות ומטרידות, מהפנטות ודוחות. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 16.10. אתר: .www.gabrielrolt.com

אמסטרדם. הגלריה: Gabriel Bolt. האמן: ג אמסטרדם. הגלריה: Gabriel Bolt. האמן: ג'יימס אלדריג' אמסטרדם. הגלריה: Gabriel Bolt. האמן: ג

פריז

Popeye Sculpture של ג'ף קונס. בגלריה Jerome De Noirmont בפריז נפתחה לאחרונה התערוכה "פסלים של פופאי" של ג'ף קונס, ובה פסלים חדשים המבוססים על דמותו המצוירת של פופאי המלח שנולדה ב־1929. בתעורכה החדשה קונס ממשיך לבחור חפצים ודמויות מוכרים מהתרבות הפופולרית ותרבות הצריכה. זו דרכו להגיע לקהל הרחב, וזו גם הסיבה שהקהל נוטה להתחבר לעבודותיו. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 20.11. אתר: .denoirmont.com.

דבלין

תערוכה של סטפן מקנה. בגלריה Kerlin בדבלין מוצגת התערוכה של סטפן מקנה (Stephen McKenna). מקנה מבטא בציוריו את הסדר והכאוס השוררים בעיר. יש בציוריו משהו מעט תמים ושובה לב, המזכיר משחקי מחשב שבהם ניכרת התנועה בעיר - אנשים, מכוניות, מבנים וזרימה אינסופית. בחלק גדול מהציורים יש דגש על המפגש בין העיר לנהר הזורם בה או הים הסמוך לה, המקום שבו הטבע מעוצב על ידי האדם ובהתאם לצרכיו. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 9.10. אתר: www.kerlin.ie.

דבלין. הגלריה: Kerlin, האמן: סטפן מקנה דבלין. הגלריה: Kerlin, האמן: סטפן מקנה דבלין. הגלריה: Kerlin, האמן: סטפן מקנה

ליברפול

הביאנלה לאמנות. הביאנלה העשירית בליברפול, שנפתחה לפני כשבוע, היא אחד מאירועי האמנות המרכזיים בבריטניה. בפעם הקודמת ביקרו בה 960 אלף צופים - המעידים שהיא הפכה לאחד מהאירועים הנצפים יותר בעולם. במהלך הביאנלה תהפוך ליברפול, עיר אפרורית ביומיום, לגלריה לאמנות עכשווית. ברחבי העיר יוצגו יצירות של מיטב האמנים העכשוויים, ואחת האטרקציות המרכזיות היא התערוכה הקבוצתית "Touched", ובה עבודות חדשות המנסות להעביר לצופה חוויה כללית באמצעות החושים, האינטלקט והרגשות. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 28.11. אתר: www.biennial.com.

לונדון

תערוכה של פול גוגן. "התערוכה הראשונה של גוגן בבריטניה ב־50 השנה האחרונות", כך מכנים במוזיאון הטייט מודרן את התערוכה המקיפה מעבודותיו של הצייר שתיפתח ב־30 בספטמבר. העיתון "סאנדיי טיימס" אף נלהב יותר: "התכוננו לאימפרסיוניזם מהמם, סימבוליזם מבריק, פיסול מומצא וקרמיקה פורצת דרך". התערוכה תחקור את המיתוסים שנוצרו סביב גוגן, ויוצגו בה מרבית הציורים האיקוניים שלו. פרטים: 13.50 ליש"ט. נעילה: 16.1. אתר: www.tate.org.uk.

רישומים של רייצ'ל וויטריד. במוזיאון הטייט מודרן מוצגת כעת תערוכת רישומים של רייצ'ל וויטריד, המוכרת בעיקר בזכות פסליה גדולי הממדים. התערוכה הזו מציעה הזדמנות נדירה לחקור את עבודות הנייר של וויטריד, שנחשבות לליבה של יצירתה, ורובן לא הוצגו עד היום בחללים ציבוריים. המארגנים מגדירים זאת כך: "קולאז'ים ורישומים אלה מספקים תובנה מרתקת ואינטימית על ההליך האמנותי מאחורי עבודותיה ושותפים להרבה תמות המוכרות בעבודתה: היחס בין פני שטח לטקסטורה, בין ריקנות לנוכחות, והרגישות לעקבות אנושיים בחיי היומיום". פרטים: 5 ליש"ט. נעילה: 16.1.2011. אתר: www.tate.org.uk.

התערוכה הקבוצתית Terminator. בחלל התצוגה שב־Camberwell College of Arts בעיר תיפתח מחר התערוכה הקבוצתית "Terminator“, שבה 14 אמנים בריטים עכשוויים בוחנים בעבודתם חומרים כגון אלומיניום, ויניל, פולימר וזכוכית, שהחליפו חומרים אמנותיים מסורתיים יותר, כמו שמן על בד. שם התערוכה לקוח מדמות המחסל שגילם ארנולד שוורצנגר בסדרת סרטי "שליחות קטלנית". לדברי האוצרים, הדמות של שוורצנגר - שילוב בין אדם למכונה - היא מטאפורה לעולם האמנות, "עולם שבו נדרשים האמנים למצוא אסטרטגיות חדשות בהתאם לשינויים הטכנולוגיים". פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 26.11. אתר: www.camberwell.arts.ac.uk.

ניו יורק. מרכז הרישום. האמנית: רייצ ניו יורק. מרכז הרישום. האמנית: רייצ'ל וויטריד ניו יורק. מרכז הרישום. האמנית: רייצ

 

ברלין

תערוכות של רנאטה לוקאס ודור גז. ב־KW, המוסד לאמנות עכשווית החשוב ביותר בברלין, נפתחה החודש התערוכה המעניינת של האמנית הברזילאית רנאטה לוקאס. לוקאס מייצרת תחושה של בדיה בנופים ובארכיטקטורה קיימת. בעבודתה החדשה היא מבצעת תיקון גיאומטרי קיצוני בשטח חלל התצוגה וחותרת תחת גבולותיו. תערוכה מעניינת נוספת המוצגת בחלל היוקרתי היא זו של האמן הישראלי דור גז, המציג צילומים ועבודות וידיאו. התערוכה הוצגה לפני כחצי שנה במוזיאון פתח תקווה לאמנות. פרטים: הכניסה חופשית, נעילה: 7.11. אתר: www.kw-berlin.de.

Message to Home של טים אייטל. אייטל, המציג כעת בגלריה Eigen+Art בברלין, נחשב לאחד הציירים המוכשרים של זמנו, בזכות ציורי הנוף שלו וחדרי מוזיאונים מלאים באנשים שבעיקר עסוקים בעצמם. הסדרה הנוכחית עוסקת בניכור האנושי. בציוריו הריאליסטיים והמרשימים יש נוודים, לכלוך, אנשים שקופסת קרטון משמשת להם כבית, דמויות כהות, קודרות ואבודות במרחב לא ברור וחסר מוצא. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 6.11. אתר: www.eigen-art.com.

תערוכה של גרט ואואה טוביאס. בגלריה CFA (Contemporary Fine Arts) בעיר מוצגת כעת התערוכה של האחים גרט ואואה טוביאס, הבוראים בעבודתם עולם סוריאליסטי וביזארי. סדרת תחריטי העץ שלהם כוללת ראשים עם אפים זולגים וכובעים מחודדים, פני רוחות רפאים באורות מעומעמים ודמויות מוארכות וצבעוניות. האחים, שעובדים יחד מאז סיום לימודיהם ב־2001, משתמשים באלמנטים פולקלוריסטיים ובחריטת העץ המסורתית, אך מעבירים אותה שינוי וטרנספורמציה. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 2.10. אתר: www.cfa-berlin.com.

ניו יורק

Lines Which do not Exist של ג'רהרד ריכטר. בדומה לתערוכה של רייצ'ל וויטריד בלונדון, גם במרכז הרישום בניו יורק נחשף כעת פן פחות מוכר של אמן חשוב: בתערוכה "קווים שאינם קיימים", שנפתחה לאחרונה, מוצגים כ־50 רישומים גרפיים, אקוורלים וציורי דיו מהשנים 1965–2005 של ג'רהרד ריכטר, הנחשב לאחד האמנים הגרמנים החשובים ביותר הפועלים כיום. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 18.11. אתר: www.drawingcenter.org.

ניו יורק. הגלריה: 303, האמנית: סו וויליאמס ניו יורק. הגלריה: 303, האמנית: סו וויליאמס ניו יורק. הגלריה: 303, האמנית: סו וויליאמס
 

Al-Qaeda is the CIA של סו וויליאמס. בגלריה 303 בניו יורק מוצגת כעת התערוכה של וויליאמס, ובה רישומים וציורים. זוהי תערוכה רטרוספקטיבית של עבודות מ־20 השנים האחרונות, שלא בנויה על פי סדר כרונולוגי אלא מנסה להציג את הקשרים והנושאים שנמצאים לאורך עבודתה, בהם העיסוק באסתטיקה הפמיניסטית ובגוף האנושי המפורק. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 23.11. אתר: www.303gallery.com.

Pattern and Degradation של רוב פרואיט. התערוכה של האמן רוב פרואיט נפתחה בתחילת החודש בגלריה Gavin Brown בעיר. פרואיט שואב את השראתו מהמסורת של כת האיימיש, המתירה למתבגריה רשות זמנית לצאת ולחקור את העולם שבחוץ. אחר כך הם יכולים לבחור לשוב לסגנון החיים של הקהילה או לעזוב אותה לתמיד. פרואיט ממשיל את התקופה הזו למצבו התמידי של האמן - אדם חסר מעצורים ואדיש לקונבנציות. פרטים: הכניסה חופשית. נעילה: 23.10. אתר: www.gavinbrown.biz.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות