אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערק עם סיכון

ערק עם סיכון

מזקקת קעוואר מנצרת מצטרפת לטרנד ערק הפרימיום, ונותר רק לראות אם הישראלים שכבר אימצו את המשקה בברים האופנתיים יסכימו גם לשלם את מחירו

26.09.2010, 11:11 | עמית יריב

על מה אתם חושבים כשאומרים לכם "ערק"? אם על גברים מבוגרים בגופיות לבנות מסביב ללוח שש־בש בבית קפה נידח, הרי שהפסדתם את המומנטום שצובר המשקה בדרכו מהטברנות והחמארות בשווקים אל הברים האופנתיים והסלונים היוקרתיים.

אבל כדי לאפשר את כניסתו של הערק לשוק הפרימיום יש צורך במוצר ברמת פרימיום, ולנישה הזו נכנסה חברת IBBLS, הזרוע האלכוהולית של קוקה־קולה בישראל, שהחלה לשווק לפני שנתיים את ערק אל נמרוד. הערק מיוצר ממזקקה השוכנת באזור התעשייה גורן בגליל המערבי, ונמצאת בבעלותו של אליאס כארם, בעבר קצין בצד"ל. מחירו של בקבוק ערק שלו, המיוצר מאלכוהול ענבים ומזרעי אניס אמיתיים, הוא כ־60 שקל, לעומת כ־25 שקל לערק תעשייתי, כך שאל נמרוד הם שהחלו בפרויקט חינוך השוק לשתיית ערק יקר יותר ואיכותי יותר.

נראה שהניסיון הצליח, שכן לאחרונה הושקה מזקקת ערק חדשה - ערק קעוואר שמו של המותג שלה - באזור התעשייה ציפורית שבנצרת עילית. משפחת קעוואר, שלה ענף בנצרת וענף בירדן, מייצרת ערק כבר 70 שנה. בירדן מפעילה המשפחה את מזקקת רנטוס, מזקקה מסורתית וקטנה בהיקפי הייצור שלה. בארץ, לעומת זאת, הלכה בגדול והשקיעה, לדבריה, כ־15 מיליון שקל במפעל שיאפשר ייצור ערק שטעמו אחיד ועקבי בין אצוות הייצור השונות.

"אנחנו מקפידים על חומרי הגלם הטובים ביותר", מסביר המנכ"ל סעיד סאלם, "האלכוהול שלנו מזוקק מענבים, והאניס הסורי מיובא לישראל דרך טורקיה. אפשר היה, כמובן, לקנות זרעי אניס שמקורם בטורקיה או בארץ אחרת, וזה היה מוזיל עלויות מאוד, אך העדפנו לא לעגל פינות". סאלם אופטימי באשר ליכולת למכור ערק פרימיום: "אם המשקה נתפס פעם כזול ועממי, כיום הוא מלווה מנות איכותיות במסעדות יוקרה".

לקעוואר הסכם שיווק עם חברת הכרם, ויש כאן בהחלט סיכון בכל הקשור לרמת התמחור: ערק לייט ירוק, המכיל 45% אלכוהול (55 שקל), ערק קלאסיק אדום, המכיל 50% אלכוהול (83 שקל) וערק פרימיום שחור, המכיל 53% אלכוהול (132 שקל). האם הציבור הישראלי יסכים לשלם 130 שקל עבור ערק? "כשתטעמו את המשקה", אומרים בני משפחת קעוואר, "תבינו גם את תג המחיר".

מזקקת קעוואר בנצרת. האניס גדל בסוריה ומיובא לישראל דרך טורקיה מזקקת קעוואר בנצרת. האניס גדל בסוריה ומיובא לישראל דרך טורקיה מזקקת קעוואר בנצרת. האניס גדל בסוריה ומיובא לישראל דרך טורקיה

 

למה משקאות אניס משתנים לצבע חלבי במגע עם מים?

השמן הארומטי המופק מזרעי האניס, זה שנותן למשקה את טעמו ואת ריחו, מתמוסס באלכוהול. כאשר ריכוז האלכוהול בתערובת יורד (בעקבות הערבוב עם המים), חלק ממולקולות השמן מאבדות את הקשר עם האלכוהול, ונגלות לעין כצבע לבנבן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות