אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרצדס על בטריות

מרצדס על בטריות

פריז 2010 נחשבת לתערוכה הראשונה בה יוצגו מכוניות חשמליות שאינן בגדר אב־טיפוס בלבד. רנו, סאאב וקיה נמנות על היצרניות שיציגו את הדגמים החשמליים שלהן

27.09.2010, 10:09 | תומר הדר

תערוכת פריז 2010 נחשבת בתעשיית הרכב העולמית לתערוכה הראשונה שבה יוצגו מכוניות חשמליות "אמיתיות", כלומר כאלה שאינן בגדר אב־טיפוס רגיש למגע, בעל טווח נסיעה זעום או תבנית פלסטיק נטולת מנוע. עם יצרני הרכב שישתתפו בתערוכה ויציגו מכוניות חשמליות נמנים רנו, שתציג את הפלואנס ZE בגרסה בעלת סוללה מתחלפת, סאאב וגם קיה.

סאאב 3־9

סאאב השבדית, שנחלצה רק לאחרונה מקשיים כלכליים, אינה טומנת ידה בצלחת ומעוניינת להוכיח למשקיעים וללקוחות עתידיים שהחברה מסוגלת לענות על דרישותיהם של לקוחות החברה גם בעוד חמש שנים. החברה תחשוף בתערוכת פריז את ה־3־9 החשמלית, שהיא מגדירה כ"מכונית הסטיישן החשמלית הראשונה". ה־3־9, שנקראת ePower, מצוידת במנוע חשמלי המפיק 184 כ"ס ובסוללת יון ליתיום, המסוגלת לספק לסאאב החשמלית כוח לנסיעה של כ־200 ק"מ. משך הטעינה בשקע ביתי הוא שש שעות.

סאאב 9-3 סאאב 9-3 סאאב 9-3

מרצדס A קלאס

"חמש דלתות, חמישה מושבים ואותה יכולת נשיאת מטען של מרצדס A קלאס בעלת מנוע בנזין" - כך מתארים במרצדס את ה־A קלאס החשמלית שתציג החברה בתערוכת פריז. ה־A קלאס החשמלית מצוידת במנוע המפיק 95 כ"ס, שמאיץ את המכונית הגרמנית ל־60 קמ"ש בתוך כארבע שניות ולמהירות סופית של כ־150 קמ"ש. בדומה לרוב המכוניות החשמליות המוצגות בימים אלה, גם ה־A קלאס מצוידת בצמד סוללות יון ליתיום קומפקטיות המעניקות לה טווח נסיעה שמוערך ב־200 ק"מ.

מרצדס A קלאס מרצדס A קלאס מרצדס A קלאס

קיה פופ

המכוניות החשמליות שיוצגו בתערוכת פריז, כאמור, מתהדרות בעובדה שהן דומות עד זהות למקבילותיהן בעלות מנועי הבנזין והדיזל, אך ישנם יצרני רכב שעדיין מעדיפים להמשיך לחפש נישות חדשות, עתידניות ומוזרות ככל שיהיו. חברת קיה מספקת דוגמה טובה לכך עם דגם הפופ, מכונית תצוגה עירונית חשמלית בעלת שלוש דלתות שנועדה, לפי קיה, "להביא שיק ועיצוב דרמטי למגזר המכוניות הקטנות". ואכן, הפופ מעוצבת באופן בלתי שגרתי, בלשון המעטה.

קיה פופ קיה פופ קיה פופ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
דגמים פרקטיים
הסאס החשמלית לא נראית אולי הכי מעוצבת אבל הכניסה של החשמליות לכל הדגמים ולכל הקטגוריות רכב מראה כמה רציני המגמה הזו. ראיתי גם שרנו מציגים בפריז קנגו חשמלית שזה אחד מרכבי העבודה היותר טובים רק על חשמל מה שמוכיח שכנראה השוק החשמלי הרבה יותר קרוב אלינו ממה שזה נראה.
עדי  |  02.10.10
2.
המרצדס החשמלית
אומנם לשווק חשמלית בגרמניה זו משימה יחסית קלה כי הגרמנים מאד אקולוגיים אבל העיצוב שלה קצת מיושן ואין בו שום דבר מיוחד בתור חשמלית. הקיה פופ לעומתה הולכת לכיוון הקיצוני עם עיצוב שלא מתאים לכל אחד. ראיתי את הרנו קנגו החשמלית ודווקא שם יש דוגמא לעיצוב מיוחד יותר - הכניסו בה קווים קצת יותר עתידניים אבל לא עדיין שמרו על האופי של מכונית פרקטית.
שי  |  01.10.10
1.
קיה פופ הכי מיוחדת
בתור עיצוב באמת פורץ דרך הקיה פופ נראית להיט. היא למעשה נראית יוקרתית יותר מהשחמלית של מרצדס שקצת מציגה מכונית משעממת לדעתי. אחת הרכבים שהכתבה שחכה להציג זה הדזיר החשמלית של רנו שיש לה עיצוב באמת מיוחד כדו מושבית. הסאאב גם לא מרשימה אם כי סביר להניח שתהיה פרקטית למשפחות גדולות.
אחד אחד  |  01.10.10