אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות בדיקת רשות ני"ע: הדס ארזים הסיר דפים מהאתר צילום: עמית שעל

בעקבות בדיקת רשות ני"ע: הדס ארזים הסיר דפים מהאתר

באתר האינטרנט של הדס ארזים נכתב שהוא מנהל קרנות נאמנות, בשעה שהוא משמש רק מנהל תיקים חיצוני. הדס ארזים בתגובה: מדובר בטעות

27.09.2010, 08:22 | רחלי בינדמן

בעקבות ביקורת שערכה רשות ניירות ערך נדרש בית ההשקעות הדס ארזים להסיר כמה דפים מאתר האינטרנט שלו. הרשות קבעה כי באתר האינטרנט של הדס ארזים נמצאו ליקויים, וכי כמה דפים אינם עומדים בדרישות החוק.

בסוף אוגוסט השנה פנתה רשות ני"ע לבית ההשקעות לאחר שגילתה כי באתר האינטרנט שלו נכתב כי הדס ארזים מנהל קרנות נאמנות. זאת, בשעה שהדס ארזים משמש רק מנהל תיקים חיצוני (אחראי על ניהול ההשקעות) ושאותן קרנות מנוהלות למעשה על ידי חברת מרכנתיל קרנות נאמנות (אגב, בשבוע שעבר מכר בנק מרכנתיל את הקרנות לבית ההשקעות איילון פתרונות פיננסים).

מלבד זאת, רשות ני"ע מצאה כי התכנים שנכללו באתר האינטרנט של הדס ארזים לא קיבלו את אישור הנאמן של הקרנות, כמתחייב לפי החוק.

בעקבות פניית הרשות שיגר הדס ארזים מכתב לחברת מרכנתיל קרנות נאמנות, ובו הסביר כי מרכנתיל לא הוזכרה כמנהלת הקרנות רק בשל טעות. בבית ההשקעות הדגישו כי מדובר בדפי ההסבר המקדימים והכלליים על אודות שוק הקרנות ויתרונותיו, וכי בעמודי המידע הרלבנטיים של רוב הקרנות צוין במפורש שם מנהל התיקים לצד שם מנהל הקרן.

בהדס לא התכחשו לעובדות שציינה הרשות אך הדגישו כי "הצנעת זהותה של מרכנתיל כמנהלת הקרנות ואי־קבלת אישור הנאמן לדפי ההסבר, נבעו מטעות אנוש, בתום לב, ומתוך ראייה כי דפי ההסבר הנם כלליים בלבד ולפיכך אינם מהווים פרסום הנוגע לקרנות מסוימות".

בהדס הוסיפו כי "הלקחים מן הטעות הופקו ופעלנו מיידית להורדת הדפים הרלבנטיים מהאתר לשם בדיקה משפטית חוזרת וקבלת אישור כולל מצד מרכנתיל ומצד הנאמן". נוסף על כך, בהדס ציינו כי הם פועלים לרענון הנהלים הקיימים בנוגע לפרסום כדי למנוע הישנותן של תקלות דומות.

עדיין לא ברור האם רשות ני"ע תחליט לקנוס את הדס ארזים על הליקויים שנמצאו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות