אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים אוזן: הטענות אינן נכונות ומבוססות. האמת תצא בביהמ"ש צילום: צביקה טישלר

האחים אוזן: הטענות אינן נכונות ומבוססות. האמת תצא בביהמ"ש

האחים אוזן: "מדובר בטענות לא מוכחות, שבינן לבין המציאות מרחק רב"; משרד התמ"ת: "חקירת תאונת מוות נמצאת על פי חוק בסמכות המשטרה בלבד"

28.09.2010, 11:57 | עמיר קורץ

מהאחים אוזן נמסר בתגובה: "החברה שוללת על הסף את הטענות הלא נכונות והלא מבוססות המועלות בכתבה. מדובר בטענות לא מוכחות, שבינן לבין המציאות מרחק רב. מעבר לכך, מתמיה מדוע העיתון מתעניין בהליך המשפטי דווקא בשלב זה, לפני שלב שמיעת הראיות, וכאשר טרם התקבלה כל הכרעה, קביעה או התייחסות של בית המשפט".

ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה: "חקירת תאונת מוות נמצאת על פי חוק בסמכות המשטרה בלבד, ואגף הבטיחות במשרד התמ"ת משמש בחקירות אלה כזרועה הארוכה של המשטרה לחקירת הסיבות המקצועיות בלבד שיכלו לגרום לתאונה. ממצאי החקירה מועברים על ידי האגף לבטיחות למשטרה. בתום איסוף הראיות מעבירה המשטרה את התיק לפרקליטות, אשר לה בלבד הסמכות להחליט אם יש מקום לנקוט הליכים בגין התאונה ואם לאו - ובאילו הליכים.

"אשר למשך הזמן הנדרש לצורך גיבוש מסקנות אגף הבטיחות בעבודה, הדבר תלוי נסיבות והיבטים טכניים והנדסיים הנדרשים לבדיקה, ואלו לעתים אורכים זמן בשל מורכבותם".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "התיק נחקר לעומק על ידי משרד התמ"ת, ובמסגרת החקירה התקבלו חוות דעת של גורמים מקצועיים רבים, בהם מעבדת המתכות של הטכניון ומומחים לבניית עגורנים. בבדיקה מעמיקה של התיק ולאחר ניתוח חוות הדעת, לא נמצאו בסופו של דבר ראיות להעמדה לדין באשמת רשלנות. הטענות לגבי זיוף מסמכים ובידוי ראיות לא נחקרו כלל. תיק החקירה הגיע לפרקליטות בלי שהעניין נחקר, אך עם זאת, לאחר בדיקה נוספת, לא נמצא קשר בין טענות אלו לבין התאונה. הערר הגיע למחלקת העררים בפרקליטות המדינה ונבדק בימים אלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות