אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזור המסחר היקר בישראל - קניון רמת אביב צילום: עמית שעל

אזור המסחר היקר בישראל - קניון רמת אביב

הקניון הגיע למקום ה-35 בעולם ברשימה שערכה חברת נדל"ן בינלאומית. דמי השכירות הגבוהים בעולם נגבים בשדרה החמישית בניו יורק

27.09.2010, 13:37 | סוכנויות הידיעות
קניון רמת אביב בתל אביב הוא אזור המסחר היקר ביותר בישראל, כך עולה מהדו"ח השנתי של חברת הנדל"ן הבינלאומית קשמן אנד וויקפילד, אשר סקר את מחירי השכירות במרכזי מסחר בעולם במשך שנה.

דמי השכירות הגבוהים ביותר בעולם נגבים בשדרה החמישית בניו יורק, עם ממוצע של 16,257 יורו למ"ר. במקום השני מופיע קאוזווי ביי בהונג קונג עם דמי שכירות של 14,620 יורו למ"ר. הנציגות הישראלית המובילה ברשימה שייכת לקניון רמת אביב, שדורג במקום ה-35, ירידה מהמקום ה-29 בו דורג בשנה שעברה, עם דמי שכירות של 1,346 יורו למ"ר.

השדרה החמישית. מרכז הסחר היקר בעולם, צילום: בלומברג השדרה החמישית. מרכז הסחר היקר בעולם | צילום: בלומברג השדרה החמישית. מרכז הסחר היקר בעולם, צילום: בלומברג

באזור אפריקה והמזרח התיכון, דורג קניון רמת אביב במקום השני אחרי סיטי סנטר בביירות, בו נגבים דמי שכירות של 1,470 יורו למ"ר. קניון איילון ברמת גן דורג במקום השמיני באזור עם דמי שכירות של 967 יורו למ"ר.

מהדו"ח עולה עוד שאירופה רשמה ירידה של 4.4% במחירי השכירות בהשוואה לשנה שעברה. בראש רשימת האתרים היקרים באירופה עומד רחוב ניו בונד בלונדון, שדורג במקום הרביעי ברשימה הכללית, עם דמי שכירות ממוצעים של 7,345 יורו למ"ר. רחוב אוקספורד המפורסם בלונדון הגיע למקום התשיעי באירופה עם דמי שכירות של 4,764 יורו למ"ר. השאנז אליזה בפאריז הגיע למקום השני באירופה, בזכות דמי שכירות של 6,996 יורו.

רחוב אוקספורד בלונדון, צילום: בלומברג רחוב אוקספורד בלונדון | צילום: בלומברג רחוב אוקספורד בלונדון, צילום: בלומברג

הדו"ח מציין כי מחירי השכירות בישראל נותרו יציבים ב-12 החודשים שנבדקו, אם כי תיתכן עלייה על רקע הביקוש הגבוה להיצע המוגבל במרכזי הערים. בנוסף, רשתות בינלאומיות ממשיכות לפנות לשוק הישראלי, ומספר מותגים מובילים פותחים חנויות דגל במרכזים מרכזיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות