אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקמת דיור בר-השגה תותנה בהסכמת היזמים

הקמת דיור בר-השגה תותנה בהסכמת היזמים

משרד הפנים קבע כי הקמת פרויקטים מסוג זה יצריך את אישור היזם; ההחלטה אינה משנה את המצב כיום, אך הופכת את התנאי לרשמי

27.09.2010, 16:47 | שי פאוזנר

התוכניות העתידיות לדיור בר-השגה יותנו בהסכמה של היזמים המקימים את הפרויקטים - כך נמסר לנציגי ערי גוש דן בערב החג בדיון בוועדת התכנון והבנייה המחוזית של מחוז תל אביב במשרד הפנים.

הדיון נפתח לבקשת נציגי חלק מעיריות המחוז, שביקשו לדעת מה יהיו הקריטריונים לאישור תוכניות לבניית מתחמים שיכללו דיור בר השגה, על רקע הכוונה של חלק מהערים לאשר תוכניות כאלה או לקדם תוכניות שיחייבו הקמת דירות במסגרת זו.

ההחלטה של הוועדה איננה משנה למעשה את המצב הקיים, אלא מקבעת אותו והופכת את התנאי לאישור התוכניות הללו לרשמי.

במשרד הפנים הסבירו כי היות שנושא תנאי הסף לאישור דיור בר השגה טרם נקבע בחקיקה, ניתן לחייב בניית דיור בר השגה רק באמצעות הסכמה בין היזם לרשויות.  

בתל אביב כבר אושרו מספר מתחמים בהם יחוייב היזם לבנות דיור בר השגה, והבולט בהם הוא מתחם שוק העלייה, בו יוקם פרויקט רחב היקף של דירות, מסחר ומבני ציבור ויכלול כ-160 דירות, מהן כ-50 דירות קטנות המיועדות להשכרה לצעירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
דיור בר השגה
מי חייב לכם סבסוד של דיור, מי? מי אמר שצריך לגור בתל אביב, מי? מי אמר שאי אפשר לגור רחוק יותר וליומם לעבודה? מי חייב לכם דירת ארבעה חדרים מסובסדת? בכל מקום הנאור בעולם דיור בר השגה נבנה על קרקע ציבורית! תל אביב מוכרת את הקרקעות שבבעלותה למרבה במחיר- ולמשל- קרקעות במתחם איכילוב, למשל קרקעות בשוק הסיטונאי, למשל- קרקעות במתחם הקריה- ואח"גכ, הקוזק הנגזל הזה מנסה להכניס את חוק הגנת הדייר ששבק חיים סוף סוף, דרך הדלת האחחורית- ולחייב יזמים לבנות דיור בר השגה למי שמרוויח היום 12000 ש"ח לחודש- ומחר- 20000 ש"ח ו30000 ש"ח לחודש- והם ימשיכו להסתבסד!! כל הסיפור הזה הוא אחיזת עיניים ודרך לשחיתות ממדרגה ראשונה!
ארמגדון , ת"א  |  27.09.10
לכל התגובות