אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הליגה הספרדית בדרך לחלוקת הכנסות? צילום: איי אף פי

הליגה הספרדית בדרך לחלוקת הכנסות?

לפי נשיא הליגה הספרדית ישנה הסכמה כללית שצריך לשנות את מבנה חלוקת ההכנסות מזכויות שידור בליגה הספרדית הבכירה. כיום ברצלונה וריאל מדריד מכניסות ביחד כחצי מההכנסה הכוללת של הליגה הספרדית מזכויות שידור

28.09.2010, 14:12 | סוכנויות הידיעות

קבוצות הכדורגל בספרד קרובות להסכם חלוקת הכנסות ממכירת זכויות השידור. כך לפי נשיא ליגת הכדורגל המקצועית בספרד (LFP).

"היתה לנו פגישה והוגשה הצעה שבסיסה חלוקת הכנסות לפי אחוזים הקשורים ברייטינג, לפי אחוזים קבועים ואחוזים נוספים שקשורים בתוצאות היסטוריות", אמר חוסה לואיס אסטיאסאראן, נשיא ה-LFP, ל"מארקה". "יש התקשרויות פנימיות בין מועדונים – ומעל הכל בין ריאל מדריד וברצלונה. המטרה היא להגיש הצעה על הנושא ב-5 באוקטובר".

באוקטובר ייפגשו ראשי קבוצות הכדורגל בספרד עם הממשלה הספרדית שמציעה חוק ספורט חדש.

עם זאת, לריאל מדריד וברצלונה יש חוזי טלוויזיה עד 2014 וכנראה לא יהיו שינויים במבנה חלוקת ההכנסות מזכויות שידור עד 2015.

בספרד זכויות השידור נמכרות באופן בנפרד על ידי כל מועדון. התוצאה היא שברצלונה וריאל מדריד מרוויחות פי 19 יותר מאשר הקבוצות הקטנות בליגה. באנגליה, לדוגמה, הקבוצה שמרוויחה הכי הרבה מזכויות שידור מכניסה בסך הכל פי 1.7 יותר מאשר זאת שמרוויחה הכי מעט. בסך הכל כחצי מההכנסה של כל הליגה הספרדית מזכויות שידור – הכנסה שעומדת השנה על כ-600 מיליון יורו – הולכת לברצלונה וריאל מדריד.

ב-LFP מתנגדים להקמת גוף חיצוני מפקח על הכדורגל, מה שמציעה הממשלה הספרדית, אבל תומכים בהצעה שמועדון לא יכול להוציא יותר מ-75% מההכנסות שלו על משכורות שחקנים.

ולנסיה, אתלטיקו מדריד וסביליה הן רק דוגמאות לקבוצות ספרדיות שהוציאו יותר מ-120% מההכנסות שלהן על משכורות שחקנים. מועדוני הכדורגל בספרד בחובות של לפחות 3.53 מיליארד יורו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות