אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארי פוטר מדביק את מלחמת הכוכבים צילום: בלומברג

הארי פוטר מדביק את מלחמת הכוכבים

ששת סרטי הקוסם הממושקף הכניסו 1.7 מיליארד דולר במכירת כרטיסים בארה"ב והסרט השביעי שייצא בתלת מימד צפוי להקפיץ את ההכנסות ליותר מ-2 מיליארד דולר - הסכום שהכניסו סרטיו של ג'ורג' לוקאס

02.10.2010, 17:44 | סוכנויות הידיעות

האולפנים בהוליווד זקוקים עכשיו יותר מתמיד לזיכיונות - סרטים שיכולים ליצור כמה סרטי המשך, סדרות טלוויזיה והמוני מוצרים נלווים. זיכיונות גם מקלים על שיווק הסרטים, כיוון שהקהל כבר מכיר את הדמויות, ואם הזיכיון מוצלח הוא גם מעורב רגשית בקורותיהן.

למרות הסכומים שהוליווד השקיעה בהפקה ובשיווק זיכיונות כמו "משימה בלתי אפשרית", "הרובוטריקים" ו"שליחות קטלנית", אף אחד לא התקרב עד כה ל"מלחמת הכוכבים". לפי בוקס אופיס מוג'ו, ששת סרטי מלחמת הכוכבים הכניסו עד כה 4.5 מיליארד דולר במכירות כרטיסים ברחבי העולם, 2 מיליארד דולר מתוכם בארה"ב בלבד. הסרטים יצרו הכנסות נוספות של 20 מיליארד דולר במכירות מוצרים נלווים, שסייעו לג'ורג' לוקאס להתמקם במקום ה-97 ברשימת "פורבס 400" האחרונה, עם שווי נקי של 3.25 מיליארד דולר. יש גם סדרת בת בקרטון נטוורק ששכנעה דור חדש שמגניב להיות ג'דיי.

הארי פוטר. בקרוב בתלת מימד, צילום: MCT הארי פוטר. בקרוב בתלת מימד | צילום: MCT הארי פוטר. בקרוב בתלת מימד, צילום: MCT

כדי לערוך את הרשימה, "פורבס" השתמשו בנתונים של בוקס אופיס מוג'ו ודירגו את הזיכיונות בהתבסס על מכירות הכרטיסים בארה"ב בלבד. לא נערכו התאמות לאינפלציה.

במקום השני אחרי "מלחמת הכוכבים" נמצא "הארי פוטר". ששת הסרטים של האחים וורנר הכניסו 1.7 מיליארד דולר, 285 מיליון דולר בממוצע לסרט. הסרט השביעי צפוי לעלות לאקרנים בנובמבר הקרוב בתלת-מימד. על הסרט להכניס 300 מיליון דולר כדי להדביק את "מלחמת הכוכבים", ובהתחשב בעובדה שמחירי הכרטיסים לסרטי תלת-מימד עשויים להיות יקרים ב-40% מכרטיסים רגילים, הסרט צפוי לחצות את הסף. סרט שמיני אמור לצאת ב-2011 (המחצית השנייה של הספר האחרון), כך שלהארי פוטר יש סיכוי להיות הזיכיון המכניס ביותר. לוקאס יכול להרוס את זה עם התוכניות להוציא מחדש את סרטי "מלחמת הכוכבים" בתלת-מימד החל מ-2012.

במקום השלישי: ג'יימס בונד. הזיכיון הכניס 1.6 מיליארד דולר בארה"ב בלבד, מה שעשוי להסביר את החשש האופף את השמועות שעקב הקשיים הפיננסיים של אולפני MGM סדרת ג'יימס בונד עשויה להסתיים. חששות אלה עשויים להתגלות כמוגזמים. הבמאי סם מנדז פרש מהמרוץ לבימוי סרט המבוסס על הספר "משחקי הרעב" (זיכיון פוטנציאלי נוסף) כיוון שהוא צפוי לביים את הסרט ה-23 בסדרת בונד, שנראה שחזר.

חתול במגפיים

באטמן מדורג במקום הרביעי עם 1.4 מיליארד דולר. האחים וורנר השיקו מחדש את הזיכיון ב-2005 עם "באטמן מתחיל", שהכניס 205 מיליון דולר. סרט ההמשך, "האביר האפל" הכניס סכום גדול פי יותר משניים בקופות בארה"ב - 533 מיליון דולר. הבמאי כריסטופר נולאן עובד כעת על סרט באטמן השלישי שלו, לפי הדיווחים.

"שרק" הגיע למקום החמישי עם 1.3 מיליארד דולר. סדרת הסרטים ככל הנראה הסתיימה השנה עם "שרק לנצח", שהכניס 238 מיליון דולר בלבד בקופות. זיכיון "שרק" ככל הנראה יימשך עם הסרט "החתול במגפיים", שצפוי לעלות לאקרנים בשנה הבאה. הסרט מבוסס על הדמות של החתול שהופיעה לראשונה ב"שרק 2" בדיבובו של אנטוניו בנדרס. סרט "החתול במגפיים" החדש הוא דוגמה נפלאה לסיבה שהאולפנים אוהבים זיכיונות: גם אם הדמויות הראשיות עשו את שלהן, תמיד יש אפשרות למצוא דרך להכניס עוד כסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות