אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BHP ביליטון: "התביעה של פוטאש חסרת שחר ויש לדחותה" צילום: בלומברג

BHP ביליטון: "התביעה של פוטאש חסרת שחר ויש לדחותה"

טוענת כי "פוטאש לא הציגה ולו הצהרה כוזבת אחת או פעולות אסורות שננקטו על ידי הנאשמים - וכן לא עמדה בנטל ההוכחה שהייתה כוונה להונות"

02.10.2010, 08:51 | סוכנויות הידיעות

BHP ביליטון הגישה מסמכים לבית המשפט בארצות הברית בבקשה לדחות את התביעה שהגישה חברת הדשנים הקנדית פוטאש, בניסיון לחסום הצעת רכש עוינת בגובה 40 מיליארד דולר שהגישה לה.

לדברי עורכי הדין, התביעה, שמאשימה את מנהלי BHP ביליטון במתן הצהרות כוזבות במטרה להוריד את מחיר מניית פוטאש, חסרת שחר ויש לבטלה. פוטאש "לא הציגה ולו הצהרה כוזבת אחת או הראתה פעולות שננקטו על ידי הנאשמים, וכן לא עמדה בנטל ההוכחה שהייתה כוונה להונות", נכתב בהצהרה של החברה האוסטרלית שהוגשה לבית המשפט בשיקגו.

התביעה של פוטאש הוגשה ב-22 בספטמבר, חודש לאחר ש-BHP הכריזה על כוונתה לרכוש את יצרנית הדשנים הגדולה בעולם תמורת 130 דולר למניה. בנוסף, עתרה פוטאש לבית המשפט בבקשה למנוע מ-BHP להמשיך בהצעת הרכש עד שהיא לא תנפיק מסמכים "מתקנים" ותעניק לבעלי המניות של פוטאש 60 יום לעיין בהם.

BHP תציג את טיעוניה בדבר ביטול התביעה כבר בשבוע הבא ב-7 באוקטובר. "ברגע שהעמדות של שני הצדדים נמצאות במרחב הציבורי, בעלי המניות ולא בית המשפט צריכים לפתור את המחלוקת", הכריזה BHP ביליטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות