אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי הן הנשים בעלות השכר הגבוה ביותר בארה"ב? צילום: MCT

מי הן הנשים בעלות השכר הגבוה ביותר בארה"ב?

מנכ"לית יאהו, קרול בארץ, מדורגת במקום הראשון עם שכר שנתי של יותר מ-47 מיליון דולר. ומי הישראלית לשעבר שנמצאת במקום השני?

02.10.2010, 18:44 | סוכנויות הידיעות

קרול בארץ, מנכ"לית יאהו, היא האשה בעלת השכר הגבוה בארה"ב עם 47.2 מיליון דולר ב-2009. כך עולה מרשימת 25 הנשים בעלות השכר הגבוה ביותר בארה"ב, שפרסם המגזין "פורצ'ן". חישובי השכר מבוססים על משכורת הבסיס, בונוסים, שווי מניות ואופציות. במקרים הרלוונטים השכר כולל גם פיצויים.

ספרא כץ. 36.4 מיליון דולר, צילום: בלומברג ספרא כץ. 36.4 מיליון דולר | צילום: בלומברג ספרא כץ. 36.4 מיליון דולר, צילום: בלומברג

במקום השני נמצאת נשיאת אורקל, הישראלית לשעבר צפרא כץ, עם שכר כולל של 36.4 מיליון דולר. במקום השלישי מדורגת נשיאת חברת התרופות שרינג פלו, קארי קוקס שהרוויחה ב-2009 25 מיליון דולר.

איריין רוזנפלד, היו"רית והמנכ"לית של ענקית המזון קרפט נמצאת במקום הרביעי עם שכר של 22.1 מיליון דולר. במקום החמישי נמצאת וולינגטון ג'י. דנהאן-נוריס, סגנית יו"ר, סמנכ"לית כספים ומנהלת תפעול באנאלי קפיטל מנג'מנט, עם שכר של  21.6 מיליון דולר. 

איירין רוזנפלד. 22.1 מיליון דולר, צילום: בלומברג איירין רוזנפלד. 22.1 מיליון דולר | צילום: בלומברג איירין רוזנפלד. 22.1 מיליון דולר, צילום: בלומברג

את החמישייה השנייה פותחת פמלה פטסלי, היו"רית והמנכ"לית של מוניגרם אינטרנשיונל, עם שכר של 17.9 מיליון דולר; אחריה מדורגות סוזאן אייבי, היו"רית, המנכ"לית והנשיאה של יצרנית הסיגריות ריינולדס אמריקן (16.2 מיליון דולר); מרתה רותבלט, היו"רית והמנכ"לית של יונייטד תרפיוטיקס (15.8 מיליון דולר); וקרול מיירוביץ, הנשיאה והמנכ"לית של TJX קומפניס (14.8 מיליון דולר).

את העשירייה הראשונה סוגרת אינדרה נואי, היו"רית והמנכ"לית של פפסיקו, שהרוויחה 14.2 מיליון דולר, ואף דורגה במקום הראשון ברשימת הנשים המשפיעות ביותר של המגזין לשנה הנוכחית.

אינדרה נואי. 14.2 מיליון דולר, צילום: בלומברג אינדרה נואי. 14.2 מיליון דולר | צילום: בלומברג אינדרה נואי. 14.2 מיליון דולר, צילום: בלומברג

במקום ה-12 מדורגת ברנדה ברנס, מנכ"לית שרה לי לשעבר, שפרשה לאחרונה מתפקידה בעקבות מחלה. היא הרוויחה 11.5 מיליון דולר ב-2009. מרתה סטיוארט, גורו הלייף סטייל האמריקאית ומייסדת חברת התקשורת הקרויה על שמה, דורגה במקום ה-20 עם שכר של 9.7 מיליון דולר.

יצוין כי חברת המחקר אקוויליאר ערכה את החישובים - לאחר שבחנה את המנהלות הבכירות בחברות עם הכנסות הגבוהות ממיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות