אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוד מתרחבת: 3,000 יחידות דיור יתווספו עבור האוכלוסיה הדתית צילום: יריב כץ

לוד מתרחבת: 3,000 יחידות דיור יתווספו עבור האוכלוסיה הדתית

הוועדה המחוזית תדון בפרויקט בעקבות פנייה של שר הפנים אלי ישי. בשלב הראשון יוקמו 700 יחידות דיור חדשות

03.10.2010, 18:06 | שירלי ששון-עזר

פרויקט אחיסמך בעיר לוד, הכולל 3,000 יחידות דיור, יעלה לדיון בוועדה המחוזית באחת מישיבותיה הקרובות, כך הוחלט היום (א') בישיבה אותה ניהל ד"ר שוקי אמרני, המשנה למנכ"ל משרד הפנים והממונה על מחוז מרכז. בישיבה נכחו יו"ר הוועדה הממונה על לוד ונציגי משרד הפנים, משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל.

הישיבה התקיימה בהתאם ליוזמתו של שר הפנים אלי ישי, הפועל בימים אלה לקידום מספר פרויקטים שמטרתם לפתח את לוד. התוכנית כוללת גם את הרחבת גבולותיה המוניציפאליים של העיר, הקמת אזורי תעשיה ותעסוקה, אישור תוכניות חדשות לבנייה בעיר וסיוע לתוכניות שאושרו וטרם מומשו.

פרויקט טרם מומשו למרות שאושר כבר לפני כ-9 שנים במוסדות התכנון. השלב הראשון בו דנו נציגי משרדי הממשלה בישיבה כולל בניית 700 יחידות דיור. מהישיבה עלה כי מתחם זה יהיה בעל איפיון דתי וכי התוכנית תכלול מגוון פתרונות ובתוכם בניית מבני ציבור בהתאם לצרכי האוכלוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
אנטביוטיקה
קודם כל מדובר בגרעין התורני. אלו חבר'ה שכן שירתו בצבא. בלוד כבר קיימת שכונה/קומפלקס לאוכלוסייה הדתית. אנו בעדם! בשל האוכלסייה הערבית הבעייתית אשר מתפתחת בלוד, הם כמו אנטביוטיקה בעיר... העיר גודלת ונכחותם מורגשת. כל הכבוד על עדלאידע שפעם ראשונה זכינו לה בזכותם. אני מסורתית ובעד הפרוייקט!!! כל הכבוד!
גל , לוד  |  04.10.10
11.
כל הכבוד
ותגובה למגיבים שמעלי - אלי, זו בדיוק הבעיה - מאחר וחילונים ממעמד הביניים לא נלהבים להגר ללוד הרי זה שיכניסו לשם אוכלוסיה דתית טובה רק ישפר את לוד, ובהמשך יאפשר הקמת גם שכונות חילוניות. בת"א כמו בערים חילוניות אחרות הכנסת חרדים רק תעורר בעיות. בלוד, המסורתית כבר היום, זה דווקא יעזור. בד בבד, לחילונים שמעלי - מה מונע ממכם לקנות עוד היום דירה יד2 בלוד? מחירי הדירות בלוד ורמלה זולים משמעותית מהמחירים בגוש דן, כשאפשר לקנות דירת 3 חדרים קטנה וישנה החל מ 300 אלף שקל. כן כן, שקל, לא דולר. אם חלק מהביקוש למגורים באזור המרכז יופנה ללוד ורמלה זה יוכל להקל במעט על הביקוש בגוש דן, וכך, במהלך שרשרת, זה ישפיע גם על התמתנות המחירים בראשל"צ, מודיעין, ר"ג, גבעתיים ות"א, כך שגם אנחנו התל אביבים נהנה מזה. בקיצור - כל הכבוד. גוש דן כבר צפוף מאד וטוב שמפתחים אזורים נוספים במדינה. כדאי גם לפתח את התח"צ, כשכבר היום יש רכבת מלוד לת"א, וכך לאפשר עוד אפשרויות דיור במדינה.
תל אביבי  |  04.10.10
לכל התגובות