אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעריפי הסלולר למגזר העסקי יעלו בעד 30% צילום: shutterstock

תעריפי הסלולר למגזר העסקי יעלו בעד 30%

חברות הסלולר לא יכולות להעלות תעריפים בתקופת ההתחייבות ללקוחות הפרטיים - וכדי לפצות על אובדן הרווחים, הן עשויות לנצל את האפשרות לייקר את תעריפי הלקוחות העסקיים

04.10.2010, 09:57 | גילעד נס

האם הלקוחות העסקיים צפויים להפתעה לא נעימה לקראת סוף השנה? כחלק מהתמודדותן של חברות הסלולר עם הפחתת דמי הקישוריות, הצפויה בינואר 2011, עשויות החברות להעלות את תעריפי שירותי התקשורת ללקוחות עסקיים בעד 30%. חלק מהחברות עשויות לבצע את המהלך כבר מאמצע הרבעון הנוכחי.

החברות מחויבות בתקופת הודעה מוקדמת שלא נקבעה במדויק, וצפויות לעדכן את לקוחותיהם כחודש עד חודשיים לפני יקור התעריפים בפועל. ל"כלכליסט" נודע כי בשבועות הקרובים צפויה כל אחת מהחברות לקבל החלטה בנושא, כדי לבצע את השינויים הנדרשים במערכות המחשוב והגבייה עוד לפני סוף השנה, וליידע את הלקוחות.

בסוף 2008 נכנסה לתוקפה הוראת משרד התקשורת שאסרה על חברות הסלולר להעלות תעריפים בתקופת ההתחייבות של הלקוחות הפרטיים מולם, אך לא כללה בכך את המגזר העסקי. לקוחות עסקיים רבים ימצאו בחוזה שחתמו מול חברת הסלולר סעיף המאפשר לחברה לעדכן את התעריפים מדי שנה בשיעור המדד השנתי, ובתוספת המגיעה ל־30% בחלק מהחברות. עד כה העדיפו חברות הסלולר לעשות שימוש מינורי בסעיפים אלו, אולם כעת נראה שהן מתכוונות לנצל את הסעיף ולהגדיל את הכנסותיהן מהלקוחות העסקיים שבהתחייבות.

בעוד ההתחייבות של הלקוחות הפרטיים צומצמה משלוש שנים לשנה וחצי, הלקוחות העסקיים עדיין מצויים בהתחייבות לאורך שלוש שנים.

בשנים האחרונות משרד התקשורת העדיף את טובת הלקוחות הפרטיים על פני טיפול בלקוחות העסקיים, בנימוק שהלקוחות הפרטיים משלמים מחירים גבוהים יותר. כעת נראה כי המגזר העסקי, שלטענת בכירי המשרד זכה למחירים זולים כיוון שחברות הסלולר גבו מחירים גבוהים מהמגזר הפרטי, ייאלץ לשלם יותר. הלקוחות הפרטיים המצויים בהתחייבות לא ישלמו מחירים זולים יותר כתוצאה מהפחתת דמי הקישוריות.

מחברות הסלולר השונות נמסרו תגובות זהות, ולפיהן החברות אינן מתכוונות להתייחס לנושאים מסחריים עתידיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות