אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל תקבל מהמדינה  מענק של 741 מיליון שקל צילום: מאיר אזולאי

אינטל תקבל מהמדינה מענק של 741 מיליון שקל

החברה תתחייב להגדיל את מספר המועסקים מ-570 ל-3,100 עובדים ולהרחיב את מרכז המו"פ בירושלים ב-50 עובדים

04.10.2010, 15:13 | נעמה סיקולר

אינטל תקבל מענק של 741 מיליון שקל בגין הרחבת מפעל השבבים בקריית גת. היקף ההשקעה בישראל שלו תתחייב אינטל בתמורה למענק יעמוד על 2.7 מיליארד דולר. החברה תתחייב להגדיל את מספר המועסקים מ-570 ל-3,100 עובדים ולהרחיב את מרכז המו"פ בירושלים ב-50 עובדים. המענק מחולק ל-678 מיליון שקל בפריסה על פני שמונה שנים, אליהם נוספת אופציה של 63 מיליון שקל נוספים בתמורה להגדלת מרכזי המו"פ בפריפריה או ביצוע השקעות בפעילות מו"פ באמצעות מוסדות מחקר ישראליים.

לפני כשנה פנתה אינטל למרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, שתקציבו עומד על 550 מיליון שקל בשנה, וביקשה לבחון את האפשרות לקבל מענק של 400 מיליון דולר -  15% מההשקעה שהיא עצמה מעוניינת לבצע במפעל שלה בקריית גת, שתעמוד על 2.7 מיליארד דולר. מכיוון שתקציב מרכז ההשקעות אינו מספיק כדי לממן את המענק לאינטל, נדרש התמ"ת לקבל תוספת תקציבית ממשרד האוצר. בתום משא ומתן עם החברה הוחלט לקצץ את גובה המענק בחצי ולהעמיד אותו על כ-200 מיליון דולר בלבד. משרד האוצר התנגד תחילה גם לקיצוץ הזה אולם לבסוף הסכים להעניק לחברה מענק בשיעור דומה בתמורה להגדלת התחייבויותיה להעסקת עובדים.

גם את המפעל הנוכחי בקריית גת, שהוקם בהשקעה של כ־3.5 מיליארד דולר, הקימה אינטל בסיוע מאות מיליוני דולרים מהמדינה, ובעשור האחרון קיבלה מהמדינה מענקים של יותר ממיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תעסיק אנשים מתחת לגיל 40 ששילמו פחות מס בחייהם ממהנדסים גיל 50 + שכספם העשיר
תעסיק אנשים מתחת לגיל 40 ששילמו פחות מס בחייהם ממהנדסים גיל 50 + שכספם העשיר את האוצר כדי שיוכל להפריש לאינטל המסכנה. בכסף הזה המדינה יכולה לסייע לגילאים המבוגרים בעסקים שהם נאלצים לפתוח כיוון שאין כמעט מפעלים שמעסיקים אותם. יהיה הרבה יותר פרודוקטיבי מלהעשיר את אינטל לפי שיקוליה בבחירת העובדים.
ronit , tivon  |  05.10.10
7.
יש חברות שמושכות קדימה ואינטל היה הדוגמה לכזאת בהרבה תחומים
כדי לשמור ולפתח את השם שלנו בעולם יש מספר חברות שלמדינה כדי לתת להם מקום מיוחד כדי שיפתחו פו מרכזי ידע ופיתוח. אינטל היה אחת מהם. התרומה שלה לכלכלה ולהרבה דברים מסביב משמעותית ביותר. זה לא אומר שצריך לתת מתנות חינם אבל כאן צריך למשוך חברות כאלו למדינה שיפתחו פו תשתיות חזקות לעתיד של התכנולוגיה בעולם.
חיים , מרכז  |  04.10.10
לכל התגובות