אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקן אקספרס: "נתגונן מפני תביעת ההגבלים העסקיים"

אמריקן אקספרס: "נתגונן מפני תביעת ההגבלים העסקיים"

התובע הכללי פתח בהליכים משפטיים נגד חברת הכרטיסים, ומנהלה אמר שאין לה כוונה להגיע לפשרה: "הממשל נותן יתרון לויזה ומסטרקארד"

04.10.2010, 19:15 | סוכנויות הידיעות

אמריקן אקספרס דיווחה היום על כוונתה להתגונן מפני תביעת הגבלים עסקיים שהגיש נגדה משרד המשפטים. "אין לנו כוונה להגיע לפשרה בתיק", כתב המנכ"ל Kenneth Chenault בהודעת החברה. "בלי קשר לכוונה, תוצאת הגישה החדשה של הממשל תעניק יתרון לא הוגן לויזה ומסטרקארד", הוא הוסיף. ויזה ומסטרקארד צורפו לתביעה אף הן. מסיבת העיתונאים של התובע הכללי בוושינגטון בעניין זה החלה ב-20:00 שעון ישראל.

"יש כשל בשוק כרטיסי האשראי והחיוב בו חברות דומיננטיות קובעות את העמלות ומכתיבות את התנאים תוך גרימת נזק לסוחרים ולצרכנים", אמר ג'ון אמילינג, סגן נשיא לענייני רגולציה באיגוד הקמעונאים בארה"ב.    

ויזה ומסטרקארד הגיעו לפשרה עם משרד המשפטים לאחר חקירה של שנתיים שהתנהלה בעניינן. הפשרה הוגשה היום לבית המשפט הפדרלי בברוקלין שבניו יורק לאחר שהתובע הכללי הגיש תביעה נגד ויזה, מסטרקארד ואמריקן אקספרס.

התביעה נוגעת לחוקי איסור גביית עמלות מלקוחות בגין שימוש בכרטיסים מסויימים ותן יתרון לכרטיסים אחרים. החוק האמריקאי מכריח את הקמעונאים לכבד את כל הכרטיסים שהבנקים מנפיקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות