אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלרג תקבל מארקו מימון של 2.75 מיליון דולר תמורת 50% מפרויקט בקנדה צילום: עמית שעל

מלרג תקבל מארקו מימון של 2.75 מיליון דולר תמורת 50% מפרויקט בקנדה

נאמן החברה טוען כי הוא נדרש להון התחלתי שיבטיח את תשלום השכר לעובדים, הוצאות התפעול והתקורות בתקופת הקפאת ההליכים

06.10.2010, 11:43 | מארק שון
נאמן חברת מלרג, שנכנסה בשבוע שעבר להקפאת הליכים, רו"ח חן ברדיצ'ב הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לקבלת הלוואה של עד 10 מיליון שקל מחברת ההשקעות ארקו החזקות שבשליטת אריק קוטלר.

הנאמן טוען כי הוא נדרש להון התחלתי שיבטיח את תשלום השכר לעובדים, הוצאות התפעול והתקורות בתקופת הקפאת ההליכים. עסקת המימון התגבשה למעשה כבר כחודש לפני הבקשה להקפאה, בסוף חודש אוגוסט. בבקשה נכתב כי ארקו התכוונה להעמיד הלוואה של כ-12 מיליון שקל תמורת שעבוד זכויות החברה בפרוייקטים בקנדה והשתתפות ברווחי החברה בפרויקט ווילסון בקנדה. בסופו של דבר לא התקיימו התנאים לחתימה על ההסכם.

מיד לאחר המינוי נפגש הנאמן עם נציגי ארקו וחתם איתם על הסכמות חדשות. על פי ההסכם ארקו תעמיד לחברה הלוואה בגובה 2.75 מיליון דולר (כ-10 מיליון שקל) בשני שלבים; בשלב מיידי 1.65 מיליון דולר ולאחר מכן 1.1 מיליון דולר בכפוף להסכמת ארקו. השלב הנוסף יהיה כפוף לבדיקת נאותות שתעשה ארקו על מלרג.

בבקשה נכתב כי ארקו תהיה שותפה ב-50% ברווחי החברה בפרויקט ווילסון. "בלי המימון קיים חשש ממשי שכפועל יוצא של המחנק התזרימי יהיה הפסקת פעילות החברה, סילוקה מפרויקטים אותם היא מבצעת וחילוט ערבויות בנקאיות", כותב הנאמן. ההלוואה כפופה עדיין לאישור בית המשפט.

הנאמן מיוצג באמצעות עורך הדין אהוד גינדס ממשרד גולדבלט גינדס יריב. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות