אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב לא נבהלים מהשיא וצופים פוטנציאל גדול ל-1,300 נקודות בת"א 25 צילום: עמית שעל

מיטב לא נבהלים מהשיא וצופים פוטנציאל גדול ל-1,300 נקודות בת"א 25

בכירי בית ההשקעות ממליצים למשקיע השמרן להשקיע באלוני חץ, אלקו, בזק, החברה לישראל, הראל, טבע, לאומי, מזרחי-טפחות, פועלים, וקסטרו

06.10.2010, 11:46 | גיל קליאן

כששוק המניות בתל אביב קובע היום (ד') שיאים חדשים, בבית ההשקעות מיטב סבורים שזו רק ההתחלה. כך עולה משיחת ועידה שקיימו צבי סטפק, רון אייכל ורפי ניב עם יועצי השקעות.

בשיחה נאמר כי "הפוטנציאל של השוק (ת"א 25) לכבוש את השיא ולהגיע בשלב ראשון ל-1,300 נקודות הוא גדול משום שרמת המחירים עדיין סבירה והעלאת ריבית הדרגתית כאן בישראל לא תפגע בו. ברור, שאחרי עליות כאלה ייתכן מימוש רווחים, אבל המגמה הבסיסית היא, כפי שאמרנו בעבר, כלפי מעלה. כמו תמיד, יש סיכונים, והפעם האויב העיקרי של שוק המניות הוא נתוני המשק האמריקאי, אז אני חוזר על כך שכדאי לשלם פרמיית ביטוח מזערית (סטיות תקן נמוכות) על ידי רכישת פוטים רחוקים מהמדד".

המניות המומלצות כרגע על פי בית ההשקעות (למשקיע שמרן) הן אלוני חץ, אלקו, בזק, החברה לישראל, הראל, טבע, לאומי, מזרחי-טפחות, פועלים, וקסטרו. למשקיע אגרסיבי ממליצים בבית ההשקעות על איתוראן, גילת, הבינלאומי, יואל, ישראמקו, כלל ביטוח, נטוויז'ן, קמהדע, שלאג, וזו רק רשימה חלקית.

כמו כן ציינו בבית ההשקעות: "כבר תקופה ארוכה אנו ממליצים על הזהב כמרכיב תורם ומאזן בתיק השקעות והעובדות מראות שזה היה כדאי".

עוד הוסיפו בשיחה: "הקשר בין היחלשות הדולר לבין עליית הזהב אכן קיים, אבל לא בדרך המסורתית. זה קשור מאוד בהכרזה של הפד, שהמשמעות שלה היא: אנחנו נדפיס דולרים כמה שצריך כדי לאושש את הכלכלה. זו בדיוק גם הסיבה לנסיקת הזהב. זה המכנה המשותף. יש היום בעולם מטבע אחד חזק מידי וזה הין היפני ויש מטבע חלש מידי וזה היואן הסיני, שסין מתעקשת לא לתת לו להתחזק מהר מידי כי זה יפגע לה בייצוא. וכשיש מלחמת מטבעות, הזהב נתפס כמטבע אטרקטיבי מנצח".

הכלכלנים צפו כי "הואיל וההתייקרויות הנרשמות במחירי הדיור (דירות ושכירויות) מאוד מטרידים את בנק ישראל ניתן להסיק, כי גם החלטות הריבית הבאות יהיו מושפעות בצורה ניכרת מהתפתחויות בתחום זה. העובדה שהציפיות האינפלציוניות נמצאות בתוך היעד, הפחתת תחזית הצמיחה לשנת 2011 על ידי בנק ישראל (מ-4% ל-3.8%) והשקל החזק, פועלים להותרת הריבית ללא שינוי בחודשים הקרובים. אנו מצפים לכך שהריבית תיוותר על 2% עד סוף השנה ותועלה לכדי 3% עד סוף 2011. אנו מצפים לאינפלציה של 2.3% ב-12 החודשים הקרובים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות