אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר דורש: זכייניות הטלוויזיה יממנו הרחבת מערך הממירים הדיגיטליים ב-30 מ' ש' צילום: shutterstock

האוצר דורש: זכייניות הטלוויזיה יממנו הרחבת מערך הממירים הדיגיטליים ב-30 מ' ש'

עד כה מומן הפרויקט באמצעות כספי התמלוגים שמשלמות הזכייניות; כעת מבקש האוצר לממן את ההרחבה באמצעות כספים נוספים שהן ישלמו, מעבר לתמלוגים

06.10.2010, 14:02 | מיכל תוסייה כהן

זכייניות הטלוויזיה המסחרית קשת, רשת וערוץ 10 יממנו את הרחבת מערך הממירים הדיגיטליים (פרויקט עידן, DTT), בעלות של כ-30 מיליון שקל - כך עולה מהצעת חוק שמכין משרד האוצר ואשר עלתה היום לדיון בוועדת הכלכלה. לפי ההצעה, ערוץ 1 וערוץ 33 יקבלו פטור מתשלום על הרחבת המערך.

 

עד כה מומן הפרויקט, בהיקף של 60 מיליון שקל, באמצעות כספי התמלוגים שמשלמות הזכייניות. כעת מבקש האוצר לממן את ההרחבה באמצעות כספים נוספים שישלמו הזכייניות, מעבר לתמלוגים.

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, תמך בזכייניות הטלוויזיה המסחרית ואמר כי "ההקמה של תשתית עידן לא צריכה להיות ממומנת על ידי הזכייניות. יש גם 15 מיליון שקל שחסכנו מהשלב הראשון של ההקמה שהוחזרו למשרד האוצר וניתן להשתמש בהם להרחבה.

עד כה רכשו 140 אלף איש את הממיר הדיגיטלי. כיום ניתן לקלוט באמצעותו חמישה ערוצים, ועוד שניים צפויים לעלות בעתיד הקרוב. הרחבת הפרויקט תאפשר שידור של 11 ערוצים, בהם ערוצים מסחריים חדשים שיחלו לפעול בשוק הטלוויזיה המסחרית, לאחר המעבר משיטת הזיכיונות לשיטת הרישיונות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות