אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר של משאבי טבע: זינקה אתמול ב-64% והיום נודע כי תשקיע במכרות זהב צילום: בלומברג

האוצר של משאבי טבע: זינקה אתמול ב-64% והיום נודע כי תשקיע במכרות זהב

החברה שבשליטת רועי סבג, אסי טוכמאייר וברק רוזן תשקיע במכרות זהב של בעל השליטה בארה"ב. לפי הערכותיה, יש שם זהב בשווי 790 מיליון דולר

07.10.2010, 09:42 | מישל אודי
אחרי שאתמול זינקה ב-64% במחזור של 3.2 מיליון שקל, רק הבוקר (ה') קיבלו שאר המשקיעים של משאבי טבע(לשעבר סידב) את הסיבה. החברה פירסמה כי היא בוחנת רכישת שני נכסים מבעל השליטה בחברה – רועי סבג.

הנכסים הם שני מכרות זהב - סנטרל גולד דיפוזיט הנמצא בקליפורניה והידן לייק במונטנה - תמורת הקצאה של 2.5 מיליון מניות לבעל השליטה. עלות רכישת מכרות זהב תסתכם ב-5 מיליון שקל בהתאם למחיר המניה בתקופה האחרונה – 2 שקלים. החברה תקבל מכרה עם מלאי היסטורי של 511 אלף אונקיות זהב ועוד אופציות לרכישת מכרה זהב במונטנה עם מלאי היסטורי של 97.4 אלף אונקיות. שני המכרות פעלו עד לסוף שנות השמונים ובחברה טוענים כי שווי הנכסים במכרות שווה ל-790 מיליון דולר לפי מחיר של 1,300 דולר לאונקיה.

לפי הדיווח, תבצע החברה עוד גיוס הון בו בעל השליטה יזרים רבע מסך גיוס ההון שיוחלט. עוד בעלי שליטה מוכרים בחברה הם ברק רוזן ואסי טוכמאייר המחזיקים 4.5% ממניות החברה כל אחד. סבג מחזיק 40.8% מהמניות.

החברה גם מציינת כי בעולם נסחרות חברות דומות לפי שווי של 120-30 דולר לאונקיית זהב מוכחת בקרקע, דבר המעניק שווי של 73-18 מיליון דולר לפעילות כאשר החברה הגיעה אתמול לשווי של 22.4 מיליון שקל.

אתמול התקיימה ישיבת דירקטוריון בה התקיים דיון ראשוני בעניין והדירקטוריון עדיין לא קיבל את ההחלטה בעניין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות