אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה במשאבי טבע: "הפעילות החריגה במנייה התרחשה כשישנתי" צילום: בלומברג

בעל השליטה במשאבי טבע: "הפעילות החריגה במנייה התרחשה כשישנתי"

רועי סבג לא מספק הסבר לקפיצה במניות החברה לפני שהודיעה לבורסה על כניסה אפשרית לתחום מכרות הזהב. "מהרגע שראיתי את הפעילות - פעלתי לפירסום דוח מיידי בנושא"

10.10.2010, 09:18 | מישל אודי
בעל השליטה במשאבי טבע, רועי סבג, מרגיש שפתח את מערכת היחסים שלו עם המשקיעים על רגל שמאל, ופירסם הבוקר (א') מכתב למשקיעים בו הסביר את השתלשלות העניינים מבחינתו - בפרשה בה קפצה מניית החברה ב-64% לפני שדיווחה על המהלך העסקי החדש שלה – כניסה אפשרית לשוק הזהב.

במכתבו כתב סבג כי בשנת 2007 נכנס בעסקיו הפרטיים לתחום הזהב בו בנה תיק נכסים נרחב. כעת, לאחר רכישת השליטה במשאבי טבע (במאי 2010) הוא פנה ב-6 באוקטובר לדירקטוריון החברה והציג את פעילות הזהב. אז הוצע על ידו לבצע עסקת בעלי עניין בה תרכוש החברה הציבורית שני מכרות זהב שברשותו. דירקטוריון החברה לא קיבל החלטות בנושא ולכן הוחלט שלא לפרסם דוח מיידי בנושא. עוד מצוין שם כי חברי הדירקטוריון ידעו על נושא הישיבה שבועיים קודם לכן. ביום זה זינקה המניה ב-64%.

הקפיצה הגדולה האוצר של משאבי טבע: זינקה אתמול ב-64% והיום נודע כי תשקיע במכרות זהב החברה שבשליטת רועי סבג, אסי טוכמאייר וברק רוזן תשקיע במכרות זהב של בעל השליטה בארה"ב. לפי הערכותיה, יש שם זהב בשווי 790 מיליון דולר מישל אודי, 2 תגובותלכתבה המלאה
סבג, שגר בארה"ב, ציין כי הפעילות הערה במניית החברה קרתה בזמן שישן והוא הופתע מהדברים. "בתוך דקות ספורות מהרגע שגיליתי את הפעילות החריגה, יצרתי קשר עם סמנכ"ל הכספים (ערן מזור, מ"א) והיועצים המשפטיים על מנת שנדווח לשוק את כל המידע. זאת במטרה לצמצם את פערי המידע בין המידע שנמסר לדירקטוריון לבין המידע לציבור" כתב סבג.

הוא ציין כי עובדי החברה ערכו את הדוח במיידי, שפורסם יממה לאחר מכן. "אני יודע כי אין זה מסביר את הפעילות של יום ה-6 באוקטובר אך אני מאמין כי בכך יובן מהי הנכונות והנמרצות בה אנו פועלים" ציין סבג.

יום למחרת, בו פורסם הדו"ח המיידי, דווח בעיתונות על הנושא וסבג כתב על כך כי "הדיווחים בעיתונות בהם נרמז על מידע פנימי שדלף והוביל לפעילות מוגברת - מאוד ציערו אותי". לדבריו, "אני התרכזתי מאז רכישת השלד הבורסאי בפיתוח אסטרטגיית השקעה לטווח ארוך ומטרתי היא לבנות חברה שתיתן לבעלי מניותיה ולי כמשקיע תשואות גבוהות וערך".

בסיום המכתב כתב סבג כי "אני מאמין באסטרטגיית ההשקעה במשאבי טבע, ואני לא רק מדבר – אלא גם שם את כספי". הוא ציין כי בדיווחים רבים לא צוין כי כחלק מהעסקה הנבחנת, הוא יקבל מניות שיהיו חסומות הרבה מעבר לדרישות החוק ולכן אין לו עניין בשינויים לטווח קצר. "אני מביט קדימה להזדמנות לתת לשוק לשקול את הפעולות של החברה במשך השנים הבאות", סיכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות