אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפלסטינים: פרויקט אזור התעשייה של ג'נין בסכנה בשל צעדי ישראל צילום: גיל נחושתן

הפלסטינים: פרויקט אזור התעשייה של ג'נין בסכנה בשל צעדי ישראל

שר הכלכלה הפלסטיני טוען: ישראל הפקיעה 2,500 דונם מהקרקעות בשטח שהיה אמור לשמש את הפרויקט

10.10.2010, 23:26 | דורון פסקין

שר הכלכלה הפלסטיני, ד"ר חסן אבו ליבדה, אמר כי פרויקט אזור התעשייה בג'נין נמצא בסכנה נוכח הפקעת קרקעות שיועדו לפרויקט על ידי ישראל. הפרויקט מתוכנן לקום בנפת ג'נין ובסמוך לקו הירוק.

השר הפלסטיני ציין כי באחרונה הופתעו אנשי משרדו לגלות כי ישראל הפקיעה 2,500 דונם מהקרקעות בשטח שהיה אמור לשמש את הפרויקט. אבו ליבדה הוסיף כי הפקעת הקרקעות בוצעה לאחר שמומחי משרדו כבר היו בשטח וביצעו מדידות ראשוניות ובדיקות אחרות.

שר הכלכלה הגדיר את אזור התעשייה בצפון ג'נין כ"אסטרטגי", והדגיש כי הפלסטינים באזור רואים בו פלטפורמה נחוצה להחייאת הכלכלה באזור צפון הגדה המערבית. לדבריו, הצעד הישראלי הנוכחי סותר הצהרות ישראליות רשמיות לפיהן ממשלת ישראל פועלת להקלת המצב הכלכלי בגדה המערבי. הוא האיץ בממשלת ישראל לחזור בה מהפקעת הקרקעות והזהיר כי במידה שהיא לא תעשה כך ממשלת ישראל תישא באחריות לביטול הפרויקט.

בנושא אחר, הודיע שר הכלכלה הפלסטיני על הקצאת 30 מיליון דולר לביצוע פרויקטים שישפרו את סביבת ההשקעות הפלסטינית. הוא גם הזכיר את החשיבות להמשיך בחרם על מוצרי ההתנחלויות, ואמר כי כיום כ-15% בלבד מצריכת המוצרים בשוק הפלשתיני היא מתוצרת מקומית.

המשרד לשיתוף פעולה אזורי מסר בתגובה לידיעה: "ישראל לא הפקיעה כל אדמה באזור התעשייה המתוכנן, אשר מצוי ממילא בשטח הפלסטיני. יתכן, כי הטענה נוגעת לסידורי הביטחון המוכרים לפלסטינים מזה זמן רב, המתבקשים מעצם מיקום אזור התעשייה המיועד בצמוד לשטח ישראל. בשבוע החולף נפגשו בכירים מהמשרד לשיתוף פעולה אזורי עם יזמי הפרוייקט האירופאים, במטרה לדון ולקדם את הקמת אזור התעשייה בג'נין. כידוע, ישראל רואה חשיבות ותומכת בהקמת אזור תעשייה זה כנדבך חשוב לקידום הכלכלה הפלסטינית. בנוסף, לאחרונה אף הועברה הצעה לצד הפלסטיני לחדש את מפגשי הוועדה הכלכלית המשותפת שאמורה לדון בפרוייקטים מעין אלה. אולם הצד הפלסטיני טרם השיב".

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות